نماینده دائم روسیه در سازمان ملل نشست شورای امنیت را ترک کرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مکعب، «واسیلی نبنزیانماینده دائم روسیه در سازمان ملل همزمان با سخنرانی چارلز میشل، رئیس شورای اروپا در نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره اوکراین، جلسه را ترک کرد.

نمایندگی دائم فدراسیون روسیه در سازمان ملل متحدواسیلی نبنزیا»بدون جزئیات بیشتر.

رئیس شورای اروپا اقدامات ارتش روسیه در اوکراین را محکوم کرد و از شورای امنیت خواست اقداماتی را برای توقف عملیات نظامی روسیه در اوکراین انجام دهد.

در مقابل رئیس شورای اروپا، «واسیلی نبنزیانماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد در بیانیه ای اعلام کرد که ایالات متحده متقاعد شده است. یف در مورد سلاح های دوربرد علیه خاک روسیه قانع کننده نیست.

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل افزود: روسیه حق دارد مراکز تصمیم گیری را هدف قرار دهد. گیر استفاده از سلاح های دوربرد توسط کی یف برای خودت رزرو کن

«واسیلی نبنزیااو این اظهارات را در واکنش به اظهارات قبلی جو بیان کرد بایدن رسانه ها گفته بودند که واشنگتن سامانه های موشکی با این قابلیت را هدف قرار داده است گیر اهدافی در خاک روسیه داشته باشید، اوکراین را نخواهد داد. اما از سوی دیگر، اسپانیا به منظور گسترش حمایت نظامی خود از اوکراین، محموله ای متشکل از موشک های پدافند هوایی و تانک های جنگی پلنگ موجود برای Ki یف قرار می دهد.

بریتانیا نیز در روزهای اخیر اعلام کرده است که قصد دارد به کی کمک کند یف توپخانه روسیه در شرق اوکراین تعدادی سامانه موشکی دیگر را هدف قرار دادام ۲۷۰ اینچی (M270) به اوکراین ارسال می شود، جایی که این موشک ها می توانند اهدافی را تا فاصله ۸۰ کیلومتری مورد اصابت قرار دهند.

در همین راستا «بن والاس» وزیر دفاع انگلیس اقدام لندن در ارسال این موشک انداز ها را توجیه کرد. یف وی گفت: با تغییر تاکتیک های روسیه، حمایت ما از اوکراین نیز تغییر می کند.

روسیه بارها از ارسال تسلیحات غربی به اوکراین انتقاد کرده و آن را غذای جنگ خوانده است.

عملکرد مسکو در عملیات نظامی خود در اوکراین و به ویژه در شرق این کشور، غربی ها را به ارسال تسلیحات پیشرفته تر تشویق کرده است تا سعی نکنند موازنه را به نفع مسکو بر هم بزنند.