نمایندگی مشترک ایران خودرو و خدمات پس از فروش سایپا – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، ایران خودرو و سایپا آنها برای ارائه خدمات پس از فروش مشترک با یکدیگر همکاری می کنند.

به گزارش اقتصاد آنلاین، بر اساس هدف گذاری دو خودروساز بزرگ کشور، ساخت نمایندگی مشترک خدمات پس از فروش تا یک ماه آینده آغاز می شود. این برنامه با هدف کاهش هزینه ها، ایجاد دسترسی بهتر و سریعتر برای مشتریان و همچنین افزایش بهره وری از ظرفیت و امکانات دو خودروساز دنبال می شود.

در مرحله بعد استقرار مدیریت مشترک در نمایندگی های دو خودروساز که مالکیت مشترک دارند در دستور کار قرار گرفته است. استفاده از ظرفیت نمایندگی هر خودروساز در شهرهایی که خودروساز دیگر نماینده ندارد از دیگر برنامه های مورد هدف در نشست مشترک مدیران عامل دو خودروساز است.

برنامه های مشترک ایران خودرو و سایپا

به منظور تسریع در اجرای قرارداد ایران خودرو و سایپا، قوانین، فرآیندها و دستورالعمل های مربوط به شبکه خدمات پس از فروش هر چه بیشتر به اشتراک گذاشته می شود تا نحوه پذیرش و خدمت رسانی به مشتریان آسان شود. .

بر این اساس، کمیته مشترکی متشکل از مدیران بازاریابی و فروش و مدیران عامل شرکت‌های خدمات پس از فروش در دو خودروساز پیشنهادی را برای دستیابی به اهداف ترسیم شده و نحوه همسویی فرآیندها و دستورالعمل‌های اجرایی ارائه خواهد کرد.

ادغام شبکه لجستیکی نیز از محورهای اصلی مذاکره در نشست مدیران عامل دو خودروساز بزرگ کشور بود. در این راستا کمیته مشترک دو شرکت نحوه اشتراک امکانات و ظرفیت ها در حوزه لجستیک در بخش حمل و نقل خودرو را بررسی و پیشنهاد لازم را ارائه خواهد کرد.

با توجه به ظرفیت ایسیکو، این شرکت به عنوان سایت اولیه اجرای این پروژه برای برنامه ریزی و اجرای حمل و نقل جاده ای با هدف کاهش هزینه ها همراه با لجستیک سایپا انتخاب شد.

در همین راستا، تشکیل یک مدیریت و شرکت واحد و تخصصی لجستیک دو خودروساز در آینده نزدیک هدف گذاری شد که با توجه به نتایج قابل توجه در کاهش هزینه ها، به سرعت اجرایی خواهد شد.

خدمات ایران خودرو و سایپا فراتر از مرز ایران

تجمیع ظرفیت موجود در دفاتر ایران خودرو و سایپا در خارج از کشور نیز از جمله محورهای مطرح شده در این جلسه بود. بر این اساس مقرر شد دفاتر این دو خودروساز در یکی از کشورهای منطقه به عنوان اولین محل اجرای ائتلاف راهبردی ایران خودرو و سایپا در خارج از مرزها با مدیریت مشترک به فعالیت خود ادامه دهند. این اقدام در هزینه های اداری دفاتر خارج از کشور نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت.

کمیته خرید مشترک نیز فعالیت خود را برای خرید کالا و قطعات از دو خودروساز با جدیت دنبال خواهد کرد تا بر اساس اقدامات این کمیته در خصوص خرید از شبکه عرضه و تولیدکنندگان به صورت مشترک با هدف تصمیم گیری شود. کاهش هزینه های تولید

بهینه سازی امکانات موجود در محل های تولید ایران خودرو و سایپا خارج از کشور نیز از دیگر محورهایی بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در آن چارچوب کمیته مشترکی برنامه ای برای دستیابی به اهداف تعیین شده در کوتاه ترین زمان ممکن ارائه خواهد کرد.