نکات تخصصی کاهش وزن برای زنان بالای ۴۰ سال

مشتریان خانم من که بالای ۴۰ سال دارند دائماً به من می گویند که نمی توانند تمام اتفاقاتی که در بدنشان می گذرد را باور کنند که هیچ کس به آنها هشدار نداده است. شکایت شماره یک افزایش وزن است که در طول سال ها هیچ چیز زیادی در رژیم غذایی یا برنامه ورزشی آنها تغییر نکرده است، اما به طور ناگهانی، وزن خود را جمع می کنند و به نظر می رسد که در بخش میانی بیشتر خود را نشان می دهد.

دو عامل اصلی در پشت این بیش از ۴۰ افزایش وزن در میان زنان وجود دارد:

۱. متابولیسم کند شده.

۲. هورمون ها.

با بالا رفتن سن هر یک از ما، سوخت و ساز بدنمان کند می شود. وقتی این اتفاق می‌افتد، چیزی که قبلاً از نظر رژیم غذایی و ورزش نکردن از آن دور می‌شدیم ناگهان به سراغمان می‌آید. شاید برای خیلی ها این تعجب بزرگی نباشد، اما چیزی که ممکن است تعجب آور باشد این است که پاسخ معمول به این معضل احتمالاً یکی از بدترین کارهایی است که می توانید انجام دهید. بسیاری از زنان به سادگی وعده های غذایی خود را حذف می کنند و از خوردن غذا در هنگام گرسنگی اجتناب می کنند تا سعی کنند افزایش وزن ناشی از کاهش متابولیسم را معکوس کنند. این برای متابولیسم شما وحشتناک است و به کاهش وزن پایدار کمک نمی کند.

چرای کل روز در مقادیر کمی از اقلام مفید مانند سبزیجات و پروتئین بدون چربی به بدن شما اجازه می دهد تا با سرعت متابولیک بهینه کار کند. وقتی به خود گرسنگی می‌کشید، متابولیسم بدن شما حتی بیشتر کند می‌شود، زیرا کاری که انجام داده‌اید این است که آن را در حالت بقا قرار می‌دهید. هر چیزی را که به دست می آورد ذخیره می کند زیرا مطمئن نیست چه زمانی انرژی دیگری دریافت می کند. وقتی به طور مکرر در طول روز به آن غذا می دهید، دقیقا برعکس عمل می کند. همه چیز را می سوزاند زیرا مکرراً انرژی دریافت می کند.

عامل دیگر افزایش وزن زنان بعد از ۴۰ سالگی تعادل هورمونی است.

مراحل مهم زیادی در زندگی یک زن وجود دارد که به نظر می رسد همه ما در مورد آنها زیاد صحبت می کنیم. نوجوانی، سال های باروری و البته مرحله یائسگی داغ داغ. اما چه چیزی بین بچه دار شدن و یائسگی وجود دارد؟ این زمان جهنمی به نام پری یائسگی در حال حاضر توسط جامعه پزشکی به عنوان مرحله قبل از یائسگی شناخته شده است که در آن علائم شدید و قابل توجهی وجود دارد که شایسته توجه است. افزایش وزن، ریزش مو، نوسانات شدید خلق و خو، تحریک پذیری، اضطراب و ناتوانی در تمرکز برخی از علائم دوست داشتنی مرتبط با این دوران در زندگی یک زن هستند که می تواند از چند ماه تا چندین سال قبل از یائسگی واقعی ادامه یابد.

چرا؟ خوب، صادقانه بگویم، این روشی است که بدن به شما می گوید که یک لحظه بایستید و به مراقبت از خود توجه کنید! گزینه های پزشکی زیادی برای درمان علائم پیش از یائسگی وجود ندارد و این تنها در صورتی است که در وهله اول از کسی بخواهید به شما گوش دهد و به شما کمک کند. کاری که می توانید انجام دهید، کاری که می توانید به تنهایی انجام دهید، مراقبت از خود است. تغذیه مناسب و ورزش بزرگترین دفاع شما در برابر علائم پیش از یائسگی است. ویتامین ها، مواد معدنی و پروتئین اجزای اصلی هورمون ها در بدن هستند و زمانی که بدن شما تغذیه کافی دریافت نمی کند، احتمالاً عدم تعادل حتی بیشتر می شود. شما به تنوع گسترده ای از سبزیجات در رژیم غذایی خود نیاز دارید.

ورزش نه تنها به کاهش وزن و سلامت کلی کمک می کند، بلکه باور کنید، این یک راه خوب برای کاهش خلق و خوی بد و بهبود آن است. افراد بالای ۴۰ سال بیشتر و بیشتر به باشگاه می روند و مربیان شخصی مانند من را برای کمک به اهداف کاهش وزن و سطح استرس استخدام می کنند.

همه چیز را حل نمی کند، اما خوردن طیف گسترده ای از سبزیجات و پروتئین بدون چربی و ورزش منظم مطمئناً بر سلامت کلی، تعادل هورمونی و کاهش وزن شما تأثیر می گذارد.

در اینجا حقایق جالب دیگری وجود دارد که باید به آنها توجه کنید:

 • با بالا رفتن سن، حداکثر ضربان قلب ۱ بار در سال کاهش می یابد
 • برون ده قلبی با افزایش سن تقریباً ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش می یابد
 • ۴۰ درصد از فیبرهای عضلانی بین اوایل بزرگسالی تا ۸۰ سالگی از بین می روند
 • قدرت و ناتوانی در حرکت سریع با افزایش سن کاهش می یابد
 • با افزایش سن، تراکم استخوان کاهش می یابد
 • به ویژه زنان به دلیل کاهش سطح استروژن در مراحل پس از یائسگی مستعد ابتلا به پوکی استخوان هستند.
 • دژنراسیون مفاصل معمولاً در گروه سنی بالای ۵۵ سال رخ می دهد که به دلیل وضعیت بدنی بد و عدم تحرک است. استئوآرتریت شروع می شود و می تواند دامنه حرکت را تحت تأثیر قرار دهد.

نکات تناسب اندام سایمون برای افراد بالای ۴۰ سال

 • با افزایش سن، دلایل بیشتری برای شروع یک برنامه تناسب اندام وجود دارد، از حفظ قلب گرفته تا حفظ تراکم استخوان، قدرت عضلانی و عزت نفس، این لیست ادامه دارد. پس از فردا شروع کن!
 • برای کمک به کاهش فلاپی پوست و افزایش سلامت قلب و عروق خود، یک برنامه تمرینی ساختاریافته با وزنه را با یک مربی شخصی شروع کنید.
 • به یک کلاس ورزشی محلی بپیوندید که صحنه های اجتماعی عالی و همچنین مزایای جلسات ساختاریافته را برای شما فراهم می کند – آنها واقعاً سرگرم کننده هستند!
 • قبل از شروع هر برنامه ورزشی با پزشک خود مشورت کنید.
 • چالش های کوچکی برای خود تنظیم کنید و سعی کنید در طول زمان نتایج خود را تقویت کنید. بیشتر راه بروید، سریع‌تر باشید، وزنه‌های کمی سنگین‌تر بلند کنید و غیره. به این ترتیب نتایج را سریعتر خواهید دید و حس موفقیت را به دست خواهید آورد.
 • اگر احساس درد یا ناراحتی کردید سرعت خود را کم کنید. اجازه دهید بدنتان به شما بگوید که زمان کاهش شدت یا توقف آن است.
 • هیدراته نگه دارید – این نه تنها از کم آبی بدن جلوگیری می کند، بلکه سموم را از بدن شما خارج می کند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر