نگرانی کاخ سفید از افشای روش های جاسوسی آمریکا در اسناد انتقال ترامپ – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، شبکه خبری سی ان ان به نقل از مقامات کاخ سفید از محتوای اسنادی که دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا از کاخ سفید به عمارت خود در فلوریدا منتقل کرده است، ابراز نگرانی کرد.

بر اساس این گزارش، مقامات گفته اند که نگران انتقال برخی از اسناد به عمارت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا هستند.

سی ان ان به نقل از مقامات کاخ سفید افزود: برخی از اسناد منتقل شده به عمارت شخصی ترامپ باید در اماکن عمومی امن نگهداری می شد.

مقامات دولت آمریکا همچنین نگران هستند که این اسناد ممکن است منابع و روش های جامعه اطلاعاتی این کشور را به خطر بیندازند.

یک مقام ارشد آمریکایی که نخواست نامش فاش شود، گفت که نگرانی های جدی وجود دارد.

یک منبع آگاه دیگر نیز نگرانی مقامات اطلاعاتی آمریکا را در مورد اطلاعاتی که ترامپ ممکن است منتشر کرده باشد، ابراز کرد و افزود که نمایندگان جامعه اطلاعاتی آمریکا جلساتی را با وزارت دادگستری، کمیته‌های مربوطه کنگره و آرشیو ملی آمریکا برگزار کرده‌اند. در خصوص اسناد حساسی که در چند ماه گذشته ممکن است مفقود شده باشد، نگهداری می شود.

لازم به ذکر است که ماموران FBI اخیرا به عمارت ترامپ در فلوریدا یورش برده و ۲۰ جعبه حاوی ۱۱ مجموعه اسناد طبقه بندی شده و فوق محرمانه را کشف و ضبط کردند. واشنگتن پست گزارش می دهد که اسناد محرمانه مربوط به سلاح های هسته ای است.

وزارت دادگستری آمریکا توقیف این اسناد را تایید کرد و گفت: دلایل محتملی وجود دارد که تصور کنیم ترامپ قانون جاسوسی را نقض کرده است، زیرا در اختیار داشتن یا انتقال اطلاعات دفاع ملی بر اساس قوانین فدرال آمریکا ممنوع است.

اقلام و اسناد ضبط شده از خانه ترامپ شامل مواردی با برچسب “محرمانه” و “فوق محرمانه” است که بالاترین سطح طبقه بندی فقط برای نزدیکترین افسران اطلاعات امنیت ملی کشور محفوظ است.