نیمی از دستگیرشدگان اغتشاشات اخیر از زندان آزاد شدند – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، در نشست ۵ ساعته شورای عالی قضایی با روسای قوه قضائیه و دادستان های مراکز استان ها، ۱۴ نفر از اعضای شورای عالی قضایی و همچنین روسای قوه قضاییه قضات ۱۳ استان کشور به بیان دیدگاه ها و نظرات خود در خصوص مسائل امروز پرداختند.

غلامعلی محمدی رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در این جلسه اظهار داشت: حدود نیمی از بازداشت شدگان اغتشاشات اخیر از زندان آزاد شده اند.

وی گفت: افرادی که مهمترین و سازمان یافته ترین نقش را در اغتشاشات اخیر داشتند آزاد نمی شوند.

حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم رئیس دیوان عالی کشور توصیه هایی را به مراجع قضایی ارائه کرد و تصریح کرد: کار خود را با اخلاص انجام دهید و به وقت و شخصیت مردم احترام بگذارید، از هزینه های غیرضروری برای مردم و در حد توان خودداری کنید. در نظر همکاران و مشتریان تا حد امکان متواضع باشند.

خدایان رئیس سازمان بازرسی کل کشور نیز در این جلسه با اشاره به ماده ۶ قانون تشکیل این سازمان مبنی بر رسیدگی به پرونده های سازمان بازرسی ظرف مدت ۳ ماه در مراکز قضایی گفت: درخواست داریم مراجع قضایی کلیه استان ها به این موضوع که رسیدگی به پرونده های ارجاعی از سوی سازمان بازرسی کل کشور تسریع و ادارات ویژه ای برای این منظور در نظر گرفته شود.

حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه نیز به برخی از آمارها و عملکرد دستگاه قضایی در سال گذشته پرداخت و گفت: برگزاری ۵۴ هزار جلسه الکترونیکی، آزادسازی ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از سواحل و منابع طبیعی. که ۲۵ میلیون سند رسمی، نجات ۵۵۰ نفر از خودسوزی با ایجاد صلح و سازش، ابطال هزار و ۶۰۰ مصوبه و دستورالعمل خلاف شرع و شرع و همچنین بازگشت ۳۱۴ هزار میلیارد تومان به بیت المال. از جمله نتایج قانونی در تمام استان های کشور طی سال ۱۴۰۰ می باشد.

بابایی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نیز در این جلسه اظهار داشت: امیدواریم با همکاری روسای قضات استان ها و تمامی دادستان های سراسر کشور تا پایان سال ۱۴۰۲ خط کشی تمامی اراضی کشور به پایان برسد. . کشور.

وی با اشاره به صدور سند برای ۹۸ درصد اراضی ملی کشور گفت: در ۶ ماهه امسال بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی معادل ۱۰ درصد از کل اراضی کشاورزی کشور خط کشی شده است. و پیش بینی ما این است که ۳۰ درصد اسناد برای زمین های کشاورزی کشور تا پایان امسال صادر شود.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک نیز تصریح کرد: تعیین قاضی ویژه تعیین حدود در کمیسیون های رفع تداخل استان از سوی روسای قضات کشور، روند تعیین تکلیف اراضی مورد اختلاف را تسریع کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین صادقی رئیس مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضائیه نیز در این نشست با اشاره به نزدیک شدن بیستمین سالگرد تشکیل شورای حل اختلاف اظهار داشت: در نظر داریم در آبان ماه مراسمی برگزار کنیم. سال به منظور تجلیل از اصلاح طلبان و قضات فعال در تاسیس. بیایید صلح و آشتی را سازماندهی کنیم.

گفتنی است در این دیدار «اطبایی» رئیس قاضی آذربایجان غربی، «کاهرمانی» رئیس قاضی هرمزگان، حجت الاسلام «حسینی» رئیس قاضی کردستان، حجت الاسلام «موسوی» رئیس قاضی فارس، «آسیابی» رئیس قاضی گلستان، حجت الاسلام «مظفری» رئیس کل دادگستری قم، حجت الاسلام «موسوی» رئیس کل دادگستری مرکز، «صادقی» رئیس کل دادگستری خراسان رضوی، «عبداللهی» رئیس کل دادگستری سمنان، «فضلی» رئیس کل دادگستری البرتولز. ، حجت الاسلام «اکبری» رئیس کل دادگستری مازندران، «دشیری» رئیس کل دادگستری یزد و حجت الاسلام «جعفری» رئیس کل دادگستری اصفهان به ارائه دیدگاه ها و نظرات خود در خصوص مسائل روز در حوزه های مختلف حقوقی، حقوقی و اجتماعی پرداختند و به بیان دستاوردهای خود پرداختند. مقامات قضایی زیرمجموعه در خدمت به مردم بوده و به ناحق پرداختند.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین «منتذری» دادستان کل کشور، «غریب آبادی» معاون امور بین الملل قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین «رحیمی» معاون قضایی قوه قضاییه قوه قضائیه، «جهانگیر» معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، حجت الاسلام والمسلمین «خدری» معاون حقوقی قوه قضاییه، «رحیمی» وزیر دادگستری، «صاحب کار» معاون راهبردی قوه قضاییه. قوه قضائیه و «القاصی» رئیس قاضی استان تهران نکاتی را در خصوص مسائل زمانه و مسائل مربوط به دستگاه قضایی بیان کردند و در این خصوص توصیه هایی نیز به مراجع قضایی استان ها ارائه کردند. کشور را مطرح کرد.