هرگز قبل از خواب هندوانه نخورید


بهترین زمان برای خوردن هندوانه بین ۱۲:۰۰ و ۱۳:۰۰ و زمانی که دستگاه گوارش بیشتر فعال است.

هندوانه به دلیل داشتن سطح آب قابل توجه می تواند کم آبی را در روزهای گرم تابستان جبران کند. هندوانه به دلیل داشتن ریزمغذی ها گزینه مناسبی برای مصرف به عنوان میان وعده نیز می باشد. اما دانشمندان هندی می گویند خوردن هندوانه در شب برای بدن مضر است. طبق Food NDTV، ۹۴ درصد هندوانه در واقع آب است. برخی افراد عادت دارند برای شام یک وعده غذایی سبک مانند نان، هندوانه و پنیر بخورند. اگرچه هندوانه میوه ای خوشمزه و مقوی است، اما مصرف این میوه در شب و قبل از خواب توصیه نمی شود.

یکی از کارشناسان هندی می گوید:

در واقع هندوانه کمی اسیدی است و اگر در شب مصرف شود باعث اختلال در سیستم گوارشی می شود و در زمانی که فرد حرکت کافی ندارد، فرآیند گوارش را کند می کند. بهترین زمان برای خوردن هندوانه بین ۱۲:۰۰ و ۱۳:۰۰ و زمانی که دستگاه گوارش بیشتر فعال است.

دلایل اصلی

۱- خوردن هندوانه در شب باعث مشکلات گوارشی و روی آن «کولون تحریک پذیر» می شود. این می تواند باعث ناراحتی معده در روز بعد شود.

۲- با توجه به اینکه هندوانه دارای مقدار قابل توجهی قند طبیعی است، مصرف آن در شب باعث چاقی در برخی افراد می شود.

۳- هندوانه دارای مقدار زیادی آب است. این بدان معناست که خوردن آن قبل از رفتن به رختخواب فرد را مجبور می کند که در طول شب مرتباً به دستشویی برود. این مشکل کیفیت خواب فرد را کاهش می دهد و فرد را در روز بعد احساس خستگی می کند.

۴- خوردن هندوانه در شب باعث بروز مشکلات گوارشی مانند اسهال یا یبوست در فرد می شود.

منبع: سلامت نیوز