همایش خادمیاران رضوی با حضور ۹۰۰ نفر از فرهنگیان قم برگزار شد


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش قم، علیرضا رحیمی، مدیر کل آموزش و پرورش استان قم در همایش «خادمیاران رضوی» ویژه فرهنگیان قم، ضمن گرامیداشت سالروز واقعه عظیم غدیر خم، اظهار داشت: در سال ۱۳۸۵، ۱۳۸۷ به ثمر رسید. : غدیر بودن و غدیر ماندن در همه حالات زندگی. ویژگی های مسلمانان مخلص شیعه، امیرالمومنین (ع) است.

وی در این خصوص افزود: با اذعان به واقعه فرخنده و مبارک غدیر، باید همه ابعاد مختلف خطبه غدیر را بررسی و تدبر کرد تا به جمله مبارکی که از زبان پیامبر اعظم بر آمده است، بصیرت پیدا کنیم. اسلام با مضمون «من ملاتو نبودم، من یک ملاتو هستم». بیرون، بیایید افزایش دهیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در سالگرد رحلت امام خمینی (ره) که در آن یکی از خیرات درخشان امام خمینی (ره) تبدیل ایمان ملت به عمل صالح بود، اظهار داشت: در سالروز رحلت امام خمینی (ره) یکی از خیرات درخشان امام خمینی (ره) است. بیان کرد: طرح بنده رضوی که امروز در ۳۰۰ مرکز آموزشی در حال اجراست یکی از مصادیق بارز تبدیل ایمان به عمل صالح است.

رحیمی افزود: طرح خادمان رضوی نشان از ایمان، اخلاص و فداکاری اساتید قمی داشت.

وی گفت: امروز با اقدامات ارزنده فرهنگیان گرانقدر استان با سربلندی در حرم کریمه اهل بیت(ع) حضور داریم و از حضور والدین الهی برای توفیق خدمتی شایسته خواستاریم. در شأن و منزلت استان مقدس قم».

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم با اشاره به اینکه فرهنگیان در فعالیت های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و… در کشور نقش موثری دارند، خاطرنشان کرد: جایگاه معلم به گونه ای ساخته شده است که تاثیر زیادی بر دانش آموزان داشته باشد تا آثار تربیتی معلمان کاهش یابد، بحمدالله با اقتدار، آگاهی و فداکاری وصف ناپذیر شاهد حضور و تلاش فرهنگیان کشور در عرصه های مختلف هستیم.

رحیمی در این خصوص افزود: طرح خادمیاران رضوی که با جمع آوری و اعطای ۲۰ میلیارد ریال کمک مالی در ایام کرونا توسط فرهنگیان استان به نیازمندان، تهیه بسته های معیشتی و کمک به خانواده های بی بضاعت معلمان قمی از جمله خیرین و خیرین است. اقدامات خداپسندانه ای که فرهنگیان با حضوری درخشان از خود نشان داده اند

وی در پایان از کلیه فرهنگیان حاضر در طرح خادمیاران رضوی خواست با همت مضاعف و تلاش پیگیرانه خود و با نیت امام رضا (ع) در جهت ارتقای سطح تحصیل و پرورش دانش آموزان و با بهره گیری از فرصت های به وجود آمده ایجاد کنند. پایه ای برای تحقق زندگی خوب

همایش یاوران ویژه فرهنگیان قم رضوی با حضور حجت الاسلام سید محمدباقر تکایی نماینده آستان قدس رضوی در قم، حجت الاسلام امینیان معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل ادارات، کارشناسان و معاونین آموزش و پرورش استان قم و جمعی از فعالان فرهنگی در محل مجتمع فرهنگی آموزش (سینمای آموزشی) برگزار شد.

انتهای پیام/۷۸۰۳۲
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید