واکسن و تاثیر آن بر رابطه جنسی


به روز رسانی علائم ویروس کرونا: بیماری کووید-19 باعث اختلال روانی می شود
به روز رسانی علائم ویروس کرونا: بیماری کووید-۱۹ باعث اختلال روانی می شود

اشتراک گذاری یعنی مراقبت!

اگرچه آزمایش‌های بالینی کوواکسین همچنان ادامه دارد و ایمنی و اثربخشی واکسن کووید-۱۹ هنوز تحت بررسی است، تنظیم‌کننده دارو، کنترل‌کننده کل داروهای هند (DCGI) اجازه داده است که واکسن به عموم مردم داده شود.

با این حال، متخصصان پزشکی به داوطلبانی که در فاز ۳ کارآزمایی بالینی کوواکسین شرکت کردند توصیه کردند که سه ماه قبل از رابطه جنسی از کاندوم استفاده کنند.

یکی از معیارهای استخدام برای داوطلبان مرد با پتانسیل باروری می‌گوید: “برای اطمینان از پیشگیری موثر از بارداری با همسر زن از کاندوم استفاده کنید و از اهدای اسپرم از اولین واکسیناسیون تا حداقل ۳ ماه پس از آخرین واکسیناسیون خودداری کنید.”

اما این سؤال مناسب را مطرح می‌کند: آیا نباید احتیاط در مورد استفاده از روش‌های پیشگیری از بارداری شامل همه افراد تحت پوشش کمپین فعلی واکسیناسیون دولتی شود؟

دولت واکسیناسیون را برای مادران باردار و شیرده ممنوع کرده است اما هیچ هشداری در مورد رابطه جنسی پس از واکسیناسیون وجود ندارد.

کارشناسان پزشکی می گویند که یک مورد در کارآزمایی بالینی استفاده از کاندوم برای رابطه جنسی پس از واکسیناسیون نیازی به توضیح ندارد که می تواند تأثیر منفی ناشناخته ای بر روی جنین یا روند لقاح داشته باشد.

کارشناسان می گویند که واکسیناتورها باید به دریافت کنندگان پتانسیل باروری احتیاط کنند که ۳ تا ۱۲ ماه پس از واکسیناسیون از رابطه مستقیم با شریک جنسی خودداری کنند.

دکتر پراکاش کوتاری، متخصص جنسی مشهور، می‌گوید: «ما از اثرات تراتوژنیک (توسعه غیرطبیعی جنینی) واکسن اطلاعی نداریم، زیرا هنوز برای بررسی خیلی زود است. تا چه حد ما نمی دانیم زیرا بدون بررسی واکسن عجله کرده ایم.”

همچنین بخوانید: COVID-19: عوارض جانبی واکسن که باید بدانید

دکتر کوثری می گوید در گذشته مواردی وجود داشته که داروهای جدیدتر باعث نقص مادرزادی شده و بعداً این داروها کنار گذاشته شده اند.

وی می افزاید: «بنابراین من پیشنهاد می کنم که همه جمعیت های در سن باروری باید در مورد استفاده از داروهای ضد بارداری برای یک دوره یک ساله مشاوره و احتیاط کنند.

دکتر پونیت بدی (متخصص زنان و زایمان) در مورد مجوز استفاده اضطراری از هر دو واکسن بسیار انتقادی است زیرا معتقد است که تجربه بالینی زودرس است و استفاده از واکسن برای عموم مردم کاملاً غیرعلمی است.

عجله برای دریافت واکسن کاملاً یک دستور کار سیاسی است و ربطی به مدیریت مراقبت های بهداشتی ندارد. از آنجایی که واکسن ها هنوز در مرحله آزمایشی هستند حتی در کمپین واکسیناسیون در حال انجام، من فکر می کنم الزام استفاده از کاندوم برای اطمینان از اثربخشی پیشگیری از بارداری در مورد همه دریافت کنندگان اعمال می شود. دکتر بدی.

دکتر محمد شمیم، پروفسور مداخله ای ریه، گروه سل و بیماری های تنفسی، دانشگاه اسلامی علیگره دوم با سایر متخصصان، زیرا او نیز احساس می کند که عوارض جانبی طولانی مدت واکسن امروزه ناشناخته است.

AMU یکی از ۲۶ بیمارستانی است که در آن آزمایشات بالینی کوواکسین در حال انجام است و دکتر شمیم ​​محقق اصلی است.

دکتر شمیم ​​گفت: “من موافقم که بهترین کار این است که افراد ذینفع در سنین باروری اقدامات احتیاطی را انجام دهند.”

دکتر بیدی همچنین می گوید که این اقدامات احتیاطی به ندرت به داوطلبان در زمان سربازی ابلاغ می شود. بد گفت: «به کارمندان مراقبت های بهداشتی که تحت پوشش این کمپین هستند، اشاره نکنیم، حتی داوطلبان خلبان نیز از همه این موارد مطلع می شوند.

بسیاری از داوطلبانی که Outlook با آنها صحبت کرد، اعتراف کردند که کاملاً از این شرایط بی اطلاع هستند، و محققان اصلی عوارض جانبی مضر و شدید را گزارش کردند، اما هرگز آنها را از چنین اقدامات احتیاطی در طول رابطه جنسی آگاه نکردند. اکثر آنها همچنین اعتراف می کنند که رضایت آگاهانه را بدون بررسی کامل آن امضا کرده اند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/