واکنش حماس به گزارش رژیم صهیونیستی درباره قتل شیرین ابوعقله – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العالم، جنبش حماس به گزارش رژیم صهیونیستی درباره کشته شدن شیرین ابوعقلی واکنش نشان داد.

بر اساس این گزارش، حازم قاسم سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین تاکید کرد: گزارش ارتش صهیونیستی درباره شهادت شیرین ابوعقلی روزنامه نگار فلسطینی، تلاشی جدید برای انحراف کامل مسئولیت جنایت تروریستی است.

سخنگوی حماس در پیامی توئیتری نوشت: کشتن ابوعقله جنایتی تمام عیار است که رژیم اشغالگر باید مسئول آن باشد و همه شواهد حاکی از آن است که این جنایت توسط این رژیم انجام شده است.

خانواده شیرین ابوعقله روزنامه نگار الجزیره که توسط نظامیان صهیونیست به هلاکت رسید، نتایج تحقیقات ارتش رژیم صهیونیستی مبنی بر اینکه وی به اشتباه توسط نظامیان این رژیم کشته شده است را تکذیب کردند و تاکید کردند که باید تحقیقات انجام شود. . جامع توسط دیوان کیفری بین المللی ارائه شده است.

ارتش رژیم صهیونیستی روز دوشنبه در جدیدترین موضع خود در خصوص کشته شدن شیرین ابوعقلی، خبرنگار شبکه الجزیره، اعتراف کرد که وی به اشتباه توسط سربازان این رژیم مورد اصابت گلوله قرار گرفته است و دادستانی نظامی هیچ تناقضی که مستلزم تحقیقات جنایی باشد، نیافت. قتل ابوعقلی ، مشاهده نکرده اند.

شیرین ابوعقله که از خبرنگاران پیشکسوت شبکه عربی الجزیره بود، خردادماه هنگام پوشش خبری حملات ارتش رژیم صهیونیستی به شهر «جنین» به شهادت رسید.

شهادت این روزنامه نگار فلسطینی با موج گسترده ای از محکومیت ها در سراسر جهان مواجه شد و حتی سازمان ملل و منابع خبری آمریکایی مانند نیویورک تایمز و واشنگتن پست با استناد به شواهد قوی رژیم صهیونیستی را مسئول قتل این روزنامه نگار اعلام کردند. روزنامه نگار فلسطینی روزنامه نگار و تاکید کرد که به ضرب گلوله کشته شده است. نظامیان صهیونیست به شهادت رسیدند.