واکنش رسانه های صهیونیستی به طرح پیشنهادی اتحادیه اروپا در خصوص برجام


به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری فارس، روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» امروز (پنجشنبه) به اظهارات «جوزف بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در خصوص ارائه پیشنهاد جدید برای اتحادیه اروپا پاسخ داد. احیای برجام

این روزنامه با استناد به منابع رسمی رژیم صهیونیستی نوشت: هشدار به ایران در پیش نویس قطعنامه پیشنهادی بورل نشان می دهد که اتحادیه اروپا از عدم امکان بازگشت به توافق هسته ای آگاه است.

این منابع گفتند که هشدار بورل خیلی دیر بود و افزودند که او آخرین کسی بود که متوجه شد بازگشت به توافق هسته ای دیگر امکان پذیر نیست.

در ادامه این گزارش مدعی شده است: انگلیس، آمریکا و فرانسه دریافته اند که امکان بازگشت به توافق هسته ای دیگر امکان پذیر نیست و همین امر باعث شده پیام هایی در راستای مواضع اسرائیل منتشر کنند که نشان می دهد ایران علاقه ای به بازگشت به توافق هسته ای ندارد.

بورل پیش از این یادداشتی در روزنامه “فایننشال تایمز” در مورد مذاکرات برای رفع تحریم ها علیه ایران منتشر کرد و نوشت: “فشار حداکثری شکست خورد. در عین حال، علیرغم بهترین تلاش اعضای باقی مانده. [در برجام] مردم ایران از مزایای کامل لغو تحریم ها محروم شدند.

این مقام سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ادامه به تلاش های ادعایی خود برای رهبری مذاکرات رفع تحریم ها در وین اشاره کرد و نوشت: پس از ۱۵ ماه مذاکرات فشرده و سازنده در وین و تعاملات بی شمار با طرف های برجام و آمریکا. ایالت‌ها، من به این نتیجه رسیده‌ام که فضا برای مصالحه‌های مهم دیگر به پایان رسیده است. من اکنون متنی را روی میز گذاشته‌ام که جزئیات لغو تحریم‌ها و اقدامات هسته‌ای برای احیای برجام را شرح می‌دهد.

جوزپ بورل در ادامه استدلال کرد: “این متن بهترین توافقی است که به نظر من به عنوان میانجی مذاکرات ممکن است. توافق کامل نیست، اما تمام عناصر لازم را مورد توجه قرار می دهد و شامل سازش های سختی است که توسط همه طرف ها انجام شده است.

در همین راستا، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشستی خبری اعلام کرد که این کشور در حال بررسی پیش نویس یادداشت پیشنهادی این مقام سیاست خارجی اتحادیه اروپا در خصوص توافق هسته ای ایران است.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید