وجود بیش از ۱۰۰۰ هکتار بافت شهری ناکارآمد در اردبیل – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، محمد زارع حسین زاده پیش از ظهر سه شنبه در بازدید از بافت های فرسوده این شهر اظهار داشت: یک هزار و ۳۹۰ هکتار بافت های ناکارآمد شهری در استان اردبیل وجود دارد که بیشتر این بافت های ناکارآمد و سکونتگاه های غیررسمی مربوط به شهرهای اردبیل، پارس است. آباد و مشگین شهری هستند و طبق برنامه دولت در اولویت بازسازی قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه روند نوسازی و بازسازی بافت های فرسوده در استان اردبیل بسیار مطلوب است، گفت: تسهیلات کم بهره برای احیا و بازسازی بافت های فرسوده شهری در این استان تخصیص می یابد و متقاضیان می توانند تسهیلات مورد نظر را از واحدهای فرسوده دریافت کنند. بانک های عامل

معاون مسکن و راه سازی و شهرسازی استان اردبیل گفت: یکی از سیاست های مهم بازآفرینی مربوط به ارتقای سطح زندگی مردم است. همچنین در تلاش هستیم بافت های فرسوده شهرهای مذکور را احیا کنیم. مرکز بهداشت و کلانتری در حاشیه شهرهای استان مورد توجه قرار گرفته است.

حسین زاده با بیان اینکه بیش از ۳۰ درصد جمعیت استان اردبیل در بافت های ناکارآمد و سکونتگاه های غیررسمی زندگی می کنند، ادامه داد: در بحث نوسازی بافت های فرسوده شهری، ۲ برنامه در قالب نوسازی محله و مردمی سازی در سطح شهر ارائه شده است. حوزه. دستور کار که هدف اصلی آن اجرای این طرح ها ارتقای شاخص های کیفی و زندگی سالم شهروندان برای تامین بهترین شرایط زندگی در تمام نقاط شهر است.

وی با اشاره به اجرای ۵۰ پروژه نوسازی و نوسازی شهری در قالب نوسازی محله در این استان گفت: در قالب نوسازی محله در شهرستان اردبیل ۲۵ پروژه با اعتباری بالغ بر ۳۶۰ میلیارد ریال در پارس آباد پنج پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۱۰ میلیارد ریال، در مشگین شهر ۱۱ پروژه با ۱۶۵ میلیارد ریال و پنج طرح با ۷۵ میلیارد ریال در خلخال در حال اجراست.