وداع شاعران شیرازی با سردار شهید عبدالله اسکندری – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، هاشم کارونی گفت: ما باید در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی و بازگشت پیکر پاک سردار شهید حاج برده الله اسکندری محفلی شاعرانه برای وداع با شهید بزرگوار داشته باشد.

وی افزود: هرچند معتقدیم عروج سردار شهید اسکندری برای هر هنرمندی رایگان است آه تو واکنش نشان دادن وای خواهد داشت، اما از شاعران محترم عاشورایی و شاعران مقاومت دعوت می کنیم در این فراخوان شرکت کنند.

کارشناس مسئول آفرینش های ادبی حوزه هنری انقلاب اسلامی فارس ادامه داد: شاعران ارجمند می توانند اشعار خود را به عنوان وداع با شهید بزرگوار تا پایان روز جمعه ۲۳ مردادماه فقط از طریق شماره ارسال کنند. واتساپ ۰۹۱۷۴۰۵۸۸۷۳ و محدودیتی در تعداد، قالب، اندازه و شکل آثار وجود ندارد.

وی گفت: از آنجایی که مراسم تشییع پیکر مطهر شهید همزمان با عاشورای حسینی برگزار می شود، امید است با استعانت از حضرت حق در آستانه تشییع این سردار بی سر بتوانیم این شاعرانه را برگزار کنیم. تجمع در کنار پیکر مطهر شهید بمیر

کارونی خاطرنشان کرد: این برنامه در واقع با ماهیتی خودجوش و بر اساس عشق و ارادت شاعران عاشورایی معتقد به مفهوم مقاومت، اما گروه های فعال در ایثار و پایداری مانند سازمان بسیج هنرمندان فارس و اداره کل شکل گرفت. فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس این رویداد را در ارتباط با حوزه هنری در دوران انقلاب اسلامی در استان برگزار می کند.

یک کارشناس آفرینش های ادبی در حوزه هنرهای دور گفت: اگرچه به قول معصوم «هیچ روزی مانند عاشورا نیست» اما باید باور کنیم که حقیقت عاشورا و کربلا در همه زمان ها و مکان ها ادامه خواهد داشت زیرا این خون پاک و مطهر حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام.ONE) در رگ های تاریخ می جوشد تا حقیقت زنده بماند.