ورزش بدنسازی: شگفتی ها و بحث ها

بدنسازی در حال حاضر به عنوان یک ورزش در نظر گرفته می شود تا صرفاً یک عمل غرورآفرین. مجسمه سازی بدن از زمان های بسیار قدیم بخشی از وجود انسان بوده است. از زمان رنسانس، در حال حاضر موجی از مردان وجود دارد که بدن خود را به نسبت خاصی می سازند. این را می توان در کار هنری آنها مشاهده کرد، جایی که حجم عضله با چیزی زیبا مرتبط است. امروزه بدنسازی چیزی بیش از یک عمل برای رسیدن به هدف رسیدن به تناسب به خاطر غرور است. اکنون به ورزشی تبدیل شده است که در سطح جهانی شناخته شده است.

آرنولد شوارتزنگر توسط چنین ورزشی محبوبیت یافته است. در فیلم مستندش «پمپ زدن آهن» بود که مخاطبان معمولی را وارد دنیای بدنسازی کرد. آقای ۱۹۷۵ بود. المپیا آرنولد شوارتزنگر با رقیب خود، لو فریگنو، یک جوان تازه وارد که ۶.۵ اینچ توده عضلانی محکمی داشت، مبارزه کرد.

امروزه، اگرچه دهه ها از نمایش مستند شوارتزنگر می گذرد. بدنسازی هنوز زنده است و در حال حرکت است. از طرفداران حرفه ای که در مسابقات سالانه مانند Mr. المپیا و ماسلمانیا به علاقه مندان بدنسازی که به عنوان موش های بدنسازی لقب گرفته اند. فرهنگ ماچیسمو و کمال بدن انسان بیش از هر زمان دیگری رواج یافته است.

در هر فروشگاه تناسب اندام که به آن می روید، نمی توانید متوجه مارک های مختلف نوشیدنی های پروتئینی شوید که به عنوان مکمل برای کسانی که درگیر بدنسازی، ورزش های تناسب اندام و حتی گاهی اوقات ورزش های رزمی هستند استفاده می شود. در حال حاضر سالن های ورزشی مختلفی وجود دارد که در نقاط مختلف جهان رونق دارند و این ورزش را برای بسیاری قابل دسترس تر می کنند. اخیراً، پس از سقوط صدام حسین عراق، بدنسازی در کشورشان به روی جو معمولی باز شده است. در زمان صدام حسین فقط افراد ممتاز می توانستند در سالن های بدنسازی بدنسازی کنند. اما امروزه، بچه های بیشتری وارد این ورزش می شوند. یا به خاطر عشق به آن یا به دلیل تقاضای محافظ در عراق.

اگرچه امروزه چقدر محبوبیت پیدا کرده است، اما جنجال های زیادی در ورزش آنها وجود دارد. نگرانی اصلی باید استفاده از استروئیدهای آنابولیک باشد. استروئیدهای آنابولیک، بر خلاف استروئیدهای در گردش که معمولاً توسط بدن ما ترشح می شوند، مصنوعی هستند. برای قرار دادن همه چیز در یک چشم انداز آسان تر برای خوانندگان غیر پزشکی، استروئیدهای آنابولیک یا معمولاً به عنوان “روئید” نامیده می شوند. هورمون ها را برای ساخت عضلات تحریک می کند. به دلیل این مزیت نسبی در برابر بدنسازان “پاک”، آن را به عنوان یک راز آشکار برای جامعه بدنسازی نامیده اند. اما مناقشه اخیر با استروئیدهای آنابولیک در حال حاضر حتی در دنیای ورزش های دیگر مانند بیس بال، بوکس و اخیراً MMA نیز در جریان است.

آیا ممکن است تمایل طبیعی مردم به یافتن راهی برای بهبود فیزیک بدنی امروز ما را تحت تأثیر قرار دهد؟ آیا این به سادگی می تواند به این معنی باشد که رژیم غذایی صحیح و یک برنامه ورزشی مناسب دیگر این کار را انجام نمی دهد که بدنسازان حرفه ای اکنون به “roids” به عنوان مکمل کاری که انجام می دهند تکیه می کنند. اگرچه استفاده از استروئید قبلاً با عوارض جانبی مختلفی از جمله مشکلات کبدی روبرو بوده است؟ ورزش بدنسازی برای ماندن هر چه که می تواند باشد. از آنجایی که تمایل ما به ایجاد هیکل مردانه حجیم‌تر، نقشی در ژنتیک ما به عنوان انسان دارد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر