ورود ابوالغیط به بیروت برای شرکت در نشست وزیران خارجه کشورهای عربی – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدای علیوم، احمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب روز جمعه وارد بیروت پایتخت لبنان شد. وی به محض ورود به فرودگاه بین المللی بیروت مورد استقبال وزیر امور خارجه لبنان قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، ابوالغیط قرار است فردا شنبه در نشست مشورتی شورای وزیران خارجه عضو اتحادیه عرب شرکت کند. وی درباره این دیدار گفت: امیدواریم بحث های صورت گرفته در جلسه رایزنی منجر به تفاهم و توافق در موضوعات مختلف شود.

سفر ابوالغیط به بیروت قرار است فردا شنبه در نشست وزیران خارجه کشورهای عربی در این شهر برگزار شود. دستور کار اصلی نشست فوق، بررسی موضوعات نشست آتی سران عرب خواهد بود. نشستی که در ماه نوامبر در الجزایر برگزار می شود.

پیش از این محمد بن عبدالرحمن وزیر امور خارجه قطر که به بیروت سفر کرده بود با نجیب مقاتی رئیس مجلس و سرپرست نخست وزیری این کشور دیدار و گفت و گو کرد.

میقاتی در دیدار وزیر امور خارجه لبنان تاکید کرد: آمادگی داریم روابط خود را با قطر در همه زمینه ها بهبود دهیم. بیروت از قطر برای حمایت همیشگی اش قدردانی می کند.

نخست وزیر لبنان همچنین بر لزوم حمایت قطر از ارتش این کشور تاکید کرد و گفت: بدون شک حمایت های نظامی و امنیتی قطر به لبنان کمک می کند تا از شرایط سخت عبور کند و به ثبات بیشتر در کشورمان منجر شود.