وزیر ارشاد: ​​جشنواره ویژه گویش ها در جنوب کرمان برگزار می شود


به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که در راستای سی و یکمین سفر استانی رئیس جمهور به استان کرمان سفر کرده است، در دومین روز از سفر خود صبح امروز جمعه که نماینده تام الاختیار رئیس جمهور به رودبار جنوب می رود. در استان کرمان به یک ویژگی تبدیل شد.

اسماعیلی در پایان سفر نیم روزه خود به رودبار جنوبی در جمع خبرنگاران گفت: در راستای توسعه فرهنگی جنوب کرمان جشنواره ویژه گویش های این منطقه برگزار می شود و در کنار آن سایر فرهنگی و … فعالیت های هنری در منطقه تقویت و حمایت می شود، خانه بلوچ تهران نیز چشم نوازی برای نشان دادن استعدادهای بزرگ این منطقه و استان سیستان و بلوچستان خواهد بود.

وی در ادامه به ظرفیت بالای جنوب کرمان اشاره کرد و گفت: بخش جنوبی کرمان دارای توانمندی های طبیعی و نیروی انسانی کافی است که به لحاظ قرار گرفتن در موقعیت استراتژیک و جغرافیایی بین دو استان کرمان و سیستان و سیستان نگاه ویژه ای را می طلبد. بلوچستان

اسماعیلی با تاکید بر اینکه منطقه جنوب کرمان دارای پیشینه فرهنگی کهن است، گفت: رئیس جمهور اهتمام ویژه ای به حل مشکلات این منطقه دارد و در این سفر نگاه خوبی به مشکلات منطقه خواهیم داشت چرا که در شرایط تقسیمات کشوری طرحی برای این منطقه در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: با توجه به موقعیت استراتژیک منطقه جازموریان در جنوب کرمان و وسعت و امکانات آن باید اقدامات خوبی در خصوص توسعه منابع کشاورزی و منابع فرهنگی این منطقه انجام شود.

نماینده تام الاختیار ریاست جمهوری به نتایج این سفر اشاره کرد و افزود: این سفر سرآغاز توسعه مهمی در حوزه های مختلف عمرانی، کشاورزی، فنی، مهندسی و فرهنگی در جنوب کرمان خواهد بود.

اسماعیلی در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه مراسم ویژه روز خبرنگار یکشنبه هفته آینده در تالار وحدت تهران برگزار می شود، گفت: تسهیلات ویژه ای برای اصحاب رسانه در نظر گرفته شده که بخشی از آن اعلام شده و بخشی دیگر. که در مراسم بزرگداشت امروز برگزار می‌شود، گزارشی در این خصوص ارائه می‌شود، رئیس‌جمهور نیز در ۱۳ مورد دستورات ویژه‌ای در این خصوص داده است تا بتوانیم با وزارتخانه‌های مختلف تذکرات را تکمیل کنیم.

وی در پایان گفت: در تلاش هستیم تا مشکلات قدیمی اهالی رسانه را برطرف کنیم که مهمترین آن عدم تکمیل لایحه جامع نظام خبرنگاری است که هفته گذشته در کمیته فرهنگ فولکیتینگ مطرح شد. و امیدواریم با تصویب آن شاهد تحولی در روزنامه باش باشیم.

انتهای پیام/۳۳۸۸
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید