وزیر امور خارجه روسیه وارد کنگو شد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، “سرگئی.” لاوروف وزیر امور خارجه روسیه برای یک سفر رسمی وارد جمهوری کنگو شد.

لاوروف پس از سفر به مصر وارد جمهوری کنگو شده و به تور آفریقایی خود در کنگو ادامه می دهد. این اولین سفر رسمی وزیر خارجه روسیه به جمهوری کنگو در سه دهه اخیر است و قرار است روز دوشنبه با رهبری این کشور دیدار کند.

پس از مصر و جمهوری کنگو، دیپلمات ارشد روسیه در چارچوب سفر آفریقایی خود از اوگاندا و اتیوپی نیز دیدن خواهد کرد.

در جریان سفر وزیر خارجه روسیه به مصر که قبل از کنگو انجام شد، رئیس جمهور روسیه نامه ای به عبدالفتاح ارسال کرد. زن ارسال کرده بود و به نظر می رسد این نامه حاوی پیام ویژه رئیس جمهور روسیه به همتای مصری خود بود. این موضوع نیز مورد بحث مقامات مصری است پشتیبانی و سخنگوی دفتر ریاست جمهوری مصر با اشاره به محتوای نامه رئیس جمهور روسیه به همتای مصری خود گفت: پوتین در این نامه بر ادامه تلاش ها برای تقویت روابط دوجانبه تاکید کرده است. بسام رازی در ادامه اظهار داشت: در نامه پوتین به السیسی روابط راهبردی مصر و روسیه مورد تاکید قرار گرفته است.

بر اساس نامه ویژه رئیس جمهور روسیه به همتای مصری خود، اکنون مشخص نیست که آیا سفر وزیر امور خارجه روسیه به دیگر کشورهای آفریقایی و اکنون به کنگو با پیام ویژه پوتین به سران این کشورها همراه خواهد بود یا خیر. ?