وعده افتتاح فاز اول کتابخانه مرکزی خرم آباد تا پایان شهریور – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


خبرگزاری بیشتر – Provinsgruppen: پروژه کتابخانه مرکزی خرم آباد به پروژه ای تاریخی در مرکز لرستان تبدیل شده که با گذشت ۱۹ سال هنوز به مرحله افتتاح نرسیده است.

کتابخانه مرکزی خرم آباد جنب مصلی الغدیر این شهر پروژه ای است که می تواند بخشی از کاستی های حوزه کتابخانه در مرکز لرستان را برطرف کند، بنابراین تکمیل این پروژه یکی از مطالبات جدی مردم خواهد بود. مقامات .

اهمیت اجرا و بهره برداری از این طرح بیشتر مشخص می شود چرا که متاسفانه لرستان از نظر فضای کتابخانه در وضعیت مناسبی قرار ندارد. مقیم. قسمتی از استان های انتهای جدول جزو استان های مختلف کشور هستند.

توجه دولت سیزدهم به پروژه کتابخانه مرکزی خرم آباد

از سوی دیگر روند کند تکمیل پروژه کتابخانه مرکزی انتقادات فراوانی را از سوی مردم و مسئولان استان نسبت به این وضعیت به همراه داشته است؛ پروژه ای که طبق برخی اظهارنظرها نزدیک به ۱۹ سال است که مردم لرستان را در تعلیق نگه داشته است. سال ها.

در سفر رئیس جمهور به استان لرستان، تکمیل پروژه های فرهنگی و هنری لرستان مورد توجه دولت سیزدهم قرار گرفت تا امید به بهره برداری از این طرح ها به ویژه پروژه کتابخانه مرکزی خرم آباد زنده شود.

اعتبار میلیاردی برای کتابخانه 19 ساله / مطالعه پروژه های فرهنگی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر رئیس جمهور به لرستان موظف شد پروژه های فرهنگی و هنری لرستان را برای بررسی و تکمیل پیگیری کند تا جایی که «محمدمهدی اسماعیلی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در توییتر خود نوشت. : «در سفر هیئت دولت به استان لرستان ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل تالار هنر مرکزی خرم آباد و ۶۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل کتابخانه سلام عموم مردم در این استان تعیین تکلیف شد. ما در تلاش هستیم تا با از سرگیری روند پروژه های نیمه تمام، بیشتر این نواقص را در دولت سیزدهم برطرف کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز پیشتر در جلسه شورای اداری استان در پایان سفر دولت گفت: ۶۰ میلیارد برای تکمیل کتابخانه سلام خرم آباد مرکزی، نورآباد، سلامبروجرد و شتر در نظر گرفته ایم.

وعده افتتاح فاز اول پروژه تا پایان شهریور ماه

بهرام ستاری معاون استاندار لرستان در بازدید از این پروژه گفت: فاز اول کتابخانه مرکزی خرم آباد بین ۸۰ تا ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

گفت: امیدواریم با برنامه کوچک این پروژه باید سریعتر به مرحله افتتاح برسد.

معاون استاندار لرستان با اشاره به اینکه تاکنون ۱۸ میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده است، افزود: روند ساخت فاز دوم پروژه کتابخانه مرکزی خرم آباد که شامل سالن ها، اداره اداری و … است کمی است. پشت.

اعتبار میلیاردی برای کتابخانه 19 ساله / مطالعه پروژه های فرهنگی

ستاری تصریح کرد: به مدیریت و سازمان برنامه امیدواریم کوچک و ناظر پروژه می تواند برنامه ریزی کند کوچک تا ادامه کار در اینجا در دستور کار قرار گیرد.

وی گفت: فاز اول کتابخانه مرکزی خرم آباد تا پایان شهریور ماه سال جاری به بهره برداری می رسد.

تجهیز فاز دوم کتابخانه در صورت دریافت جایزه

فرشته طهماسبی، مدیرکل نهاد کتابخانه ها سلام سردار لرستانی در این بازدید همچنین به تلاش برای تجهیز فاز اول پروژه کتابخانه مرکزی خرم آباد اشاره کرد و اظهار داشت: فاز اول این کتابخانه شامل کتابخانه، سالن مطالعه، قسمت نابینایان و ناشنوایان، کلاس های مربوط به کتابخانه و غیره

وی بیان کرد: به محض اینکه پروژه را به ما تحویل دهند، ما به عنوان اپراتور عملیات تجهیز را آغاز خواهیم کرد.

مدیرکل نهاد کتابخانه سلام سرلشکر لرستان ادامه داد: هم اکنون تعداد زیادی منابع و کتاب کتابخانه ای تهیه و در کتابخانه مرکزی خرم آباد قرار داده ایم.

طهماسبی بیان کرد: فاز دوم این کتابخانه که شامل معاونت اداری و آمفی تئاتر تئاتر بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وعده افتتاح فاز اول کتابخانه مرکزی خرم آباد تا پایان شهریور

وی گفت: این قول را به همشهریان عزیز می دهیم، در صورت اعطای اعتبارات سفر اخیر رئیس جمهور و توجه ویژه سازمان مدیریت در این زمینه، فاز دوم این کتابخانه به زودی به بهره برداری می رسد.

بر اساس این گزارش، وجود پروژه های فرهنگی نیمه تمام در لرستان نشان می دهد که مسئولان پیش از این توجه جدی به تقویت زیرساخت های فرهنگ و هنر نداشته اند. فرهنگ در بین مردم سقوط خواهد کرد، حالا دولت سیزدهم به حل این پروژه رسیده است تا امید به افتتاح این پروژه فرهنگی زنده شود.