وقتی چاق هستید چگونه می توانید به طور طبیعی متابولیسم خود را افزایش دهید

چاقی اکنون در ایالات متحده به ابعاد همه گیر رسیده است. ۳۱ درصد از آمریکایی ها در حال حاضر در زمره چاق طبقه بندی می شوند. و بقیه دنیای مدرن هم خیلی عقب نیست.

بیشتر نیروی کار برای تهیه غذا به جای تهیه وعده های غذایی واقعی از غذاهای کامل به رستوران ها، فست فودها و فروشگاه های مواد غذایی روی می آورند. مردم با همبرگر، نوشابه، و سیب زمینی سرخ کرده جشن می گیرند، اما به اندازه کافی میوه، سبزیجات یا غلات کامل نمی خورند. این فقط می تواند به وضعیتی منجر شود که افراد در آن زمان اضافه وزن و سوء تغذیه داشته باشند.

چرخه چاقی معمولاً از این طریق شروع می شود. وقتی غذاهای غنی از کربوهیدرات بیشتری مصرف می کنید، لوزالمعده انسولین بیشتری تولید می کند تا قند خون اضافی را در سیستم شما متابولیزه کند. متابولیسم شما قند خون را به انرژی برای عملکردهای بدن و فعالیت های روزانه تبدیل می کند. اگر نتوانید این قندها را بسوزانید، بدن شما قند اضافی را به عنوان چربی بدن ذخیره می کند.

با این حال، بدن شما در برابر انسولین اضافی مقاوم می شود. هنگامی که این اتفاق می افتد، پانکراس نیاز به تولید انسولین بیشتری برای انجام کار دارد. با گذشت زمان، سیستم دچار اختلال می شود و بازده متابولیک شما کاهش می یابد. شما به نقطه ای رسیده اید که هیچ رژیم غذایی یا رژیم ورزشی وجود ندارد که بتواند به کاهش وزن و حفظ آن کمک کند. این به این دلیل است که سیستم اصلی تنظیم وزن بدن شما از بین رفته است.

خوشبختانه راهی برای “بازنشانی” سطح مقاومت به انسولین و سطح متابولیسم در بدن شما وجود دارد. فرآیندی به نام “عادی سازی متابولیسم” وجود دارد که به شما امکان می دهد به آرامی مقاومت به انسولین را در بدن کاهش دهید و متابولیسم را به طور طبیعی افزایش دهید تا قندها و چربی های بدن بسوزانند. بسته به میزان چاقی شما می تواند بین شش ماه تا یک سال طول بکشد تا به طور کامل تثبیت شود، اما بدن شما را به تعادل باز می گرداند. شما سالم تر خواهید بود، احساس بهتری خواهید داشت و وزن های ناخواسته زیادی از دست خواهید داد.

تصور نکنید که این بدان معناست که شما اصلاً می توانید هر چیزی بخورید. در واقع، اگر عادات غذایی اولیه خود را حفظ کنید، تولید انسولین دوباره به سطح بالایی باز می گردد و دوباره دچار مشکل خواهید شد. اگر می خواهید متابولیسم خود را متعادل کنید، باید متعهد شوید که تغییراتی در نحوه غذا خوردن و ورزش خود ایجاد کنید. هیچ چیز خیلی شدید نیست، اما چند ترفند کوچک که تفاوت مثبت بزرگی در سلامتی و لذت بردن شما از زندگی ایجاد می کند.

اگر قصد دارید یک سبک زندگی سالم، از جمله یک رژیم غذایی سالم و ورزش آسان ایجاد کنید، اما به نظر نمی‌رسد وزن خود را کاهش دهید و آن را به تنهایی حفظ کنید، قطعاً باید متابولیسم خود را متعادل کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر