ویروس کرونا در آخرین به روز رسانی توضیح داده شده است


ویروس کروناپاندمی

در مورد شیوع ویروس کرونا توضیح دهید
شیوع ویروس کرونا


ویروس کرونا تا سال ۲۰۲۰ به یک وضعیت اضطراری بهداشتی جهانی تبدیل شده است. طبق گفته سازمان بهداشت جهانی، همه ما باید برای جلوگیری از شیوع HIV با یکدیگر همکاری کنیم. از زمانی که این برچسب برای اولین بار در سال ۲۰۰۵ مورد استفاده قرار گرفت، تنها پنج بار، سازمان بهداشت جهانی وضعیت اضطراری بهداشت جهانی را اعلام کرد.
اولین مورد در شهر ووهان چین گزارش شد. در حال حاضر، ویروس کرونا بیش از ۲۶۳۶۰۰۰ نفر را در سراسر جهان مبتلا کرده است و این تعداد با سرعت در حال افزایش است و بیش از ۱۸۰۰۰۰ نفر در نتیجه آن جان خود را از دست داده اند.

علائم ابتلا به ویروس کرونا

تب، سرفه و مشکل در تنفس از علائم شایع عفونت کروناویروس هستند. عفونت با این ویروس می تواند منجر به ذات الریه، نارسایی کلیه و حتی مرگ شود. ویروس های کرونا گروهی از ویروس ها هستند که باعث سرماخوردگی، تب، سرفه و تنگی نفس و همچنین بیماری های جدی تری مانند سندرم تنفسی خاورمیانه و سندرم حاد تنفسی می شوند. کروناویروس جدید نوعی جدید است که قبلاً در انسان دیده نشده بود.

روش های پیشگیری از شیوع ویروس کرونا:

آیا استفاده از ماسک راه حل است؟ بله، به گفته متخصصان، اگر بیمار هستید. به گفته سازمان بهداشت جهانی، استفاده بیش از حد از ماسک ها ممکن است منجر به کمبود ماسک برای افرادی شود که واقعاً در هنگام شیوع به آن نیاز دارند.

ویروس کرونا ویروسی است که می تواند بین انسان و حیوان پخش شود. تاثیر ویروس کرونا بر بدن انسان چیست؟ گیرنده پروتئین به ویروس متصل می شود و به آن اجازه ورود به سلول را می دهد. زمانی که مواد ژنتیکی مناسب را پیدا کنند متوجه خواهند شد.هم در ریه ها و هم در روده کوچک، هر ویروسی که وارد بدن شما می شود به دنبال سلول های سازگار با آن می گردد. تصور می‌شود که Covid-19 در بسیاری از سلول‌ها دخیل است و وارد دستگاه تکثیر سلول می‌شود و از آن برای ساختن کپی از خود استفاده می‌کند.


اعتقاد بر این است که CoVID-19 از گیرنده های مشابه SARS استفاده می کند – کروناویروس ها دو نوع سلول در ریه ها را هدف قرار می دهند، مشابه SARS که دارای سه مرحله حمله است: تکثیر ویروسی، واکنش بیش از حد سیستم ایمنی، و در نهایت آسیب ریه.
آن‌ها اولین میزبان‌های ترجیحی برای SARS-CoV بودند و انتظار می‌رود میزبان‌های منتخب برای مخاط و سلول‌های مژگان کروناویروس جدید باشند. سیلیا در قسمت بیرونی بدن به مخاط علیه سیستم ایمنی ضربه می زند. ویروس توسط سلول های ایمنی که ریه ها را می پوشانند شناسایی می شود. حذف سطل زباله – از جمله بدافزار! سلول های مژک ویروس هایی بودند که از ریه های شما خارج می شدند.
این سلول ها هنگام مرگ به راه هوایی نشت می کنند و باعث ایجاد انسداد می شوند. بسیاری از افراد در هر دو ریه دچار پنومونی می شوند. ورودی با زباله و مایعات مسدود شده است. علائم شامل تب، سرفه و مشکل در تنفس است. بافت ریه تحریک می شود. زمانی که سیستم ایمنی به طور طبیعی کار می کند. مرحله سوم فرآیند التهابی به شدت تنظیم می‌شود و با پیشرفت آسیب ریه به نواحی آسیب‌دیده محدود می‌شود، زیرا سلول‌های بیشتری در ریه‌ها می‌میرند و پوسته پوسته می‌شوند، آنها را بیشتر مسدود می‌کند و باعث ایجاد اسکار می‌شود که ریه‌ها را سخت می‌کند. در نتیجه، ممکن است برخی از بیماران نیاز به شروع کار داشته باشند که می تواند منجر به نارسایی تنفسی شود. بیمارانی که به این مرحله از عفونت می رسند در معرض خطر آسیب مزمن ریوی یا احتمالاً مرگ هستند.
ریه های بیماران با رمان | کروناویروس ها همان ضایعات آلوده به سارس را نشان می دهند. سارس باعث ایجاد حفره‌های لانه زنبوری در ریه‌ها می‌شود که احتمالاً به دلیل واکنش ایمنی بیش از حد ذکر شده در بالا است، که توانایی بافت‌ها برای تامین اکسیژن خون را سرکوب می‌کند و در موارد شدید، آنها را غرق می‌کند و نیاز به استفاده از ونتیلاتور برای کمک به شما دارد. یکسان.
در نتیجه التهاب، آلوئول ها نفوذپذیرتر می شوند. اینجاست که ریه های شما دی اکسید کربن خون را با اکسیژن تازه ای که در سطح نازک تبادل گاز استنشاق کرده اید جایگزین می کند. ممکن است نتوانید نفس بکشید. این می تواند در برخی موارد کشنده باشد. این مایع به دلیل افزایش نفوذپذیری سیستم ایمنی به ریه ها نشت می کند. در نتیجه، بقیه بدن آسیب می بیند و نارسایی اندام های متعدد ممکن است رخ دهد. این در یک واکنش بیش از حد اتفاق افتاد که می تواند منجر به آسیب بیشتر شود.
سیستم هشدار دهنده سیستم ایمنی، سیتوکین ها هستند، که سلول های ایمنی را برای عفونت در هنگام التهاب گسترده در بدن بسیج می کنند. نفوذ پذیری رگ های خونی افزایش می یابد.طوفان سیتوکین زمانی رخ می دهد که بدن سیتوکین های زیادی تولید می کند و باعث نشت مایع می شود. پوشاندن دهان و بینی هنگام سرفه یا شدیدترین شکل کووید ۱۹، رسیدن خون و اکسیژن به تخم مرغ را قبل از خوردن غیرممکن می کند. با این حال، کروناویروس‌ها درمان خاصی ندارند و علائم آن را می‌توان با مراقبت‌های حمایتی کنترل کرد. آیا واکسنی برای کووید-۱۹ هم وجود دارد؟

محققان می گویندکووید -۱۹

به گفته یک موسسه تحقیقاتی معتبر، ویروس کرونا از نظر اندازه بسیار بزرگ است و قطر سلولی آن بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ میکرون است، بنابراین هرگونه ماسکی از ورود آن به بدن جلوگیری می کند. از آنجایی که ویروس برای مدت طولانی در هوا باقی نمی ماند و زمین است، نمی تواند از طریق هوا منتقل شود. زمانی که ویروس کرونا روی سطح فلزی فرود می‌آید، می‌تواند تا ۱۲ ساعت زنده بماند، بنابراین شستن دست‌ها با آب و صابون کافی است.

زمانی که ویروس کرونا با پارچه تماس پیدا می‌کند، حدود ۹ ساعت دوام می‌آورد، بنابراین شستن لباس‌ها یا قرار گرفتن در معرض نور خورشید به مدت دو ساعت برای از بین بردن آن کافی است. از آنجایی که ویروس فقط به مدت ۱۰ دقیقه روی دست ها باقی می ماند، برای احتیاط یک ضد عفونی کننده را در جیب خود نگه دارید. این ویروس در صورت قرار گرفتن در دمای ۲۶ تا ۲۷ درجه سانتیگراد از بین می رود، زیرا در آب و هوای گرم زندگی نمی کند. نوشیدن آب گرم و قرار گرفتن در معرض نور خورشید نیز می تواند کمک کننده باشد. همچنین پرهیز از بستنی و خوردن غذاهای سرد توصیه می شود. غرغره کردن با آب گرم و شور، میکروب های موجود در لوزه ها را از بین می برد و از نشت آنها به ریه ها جلوگیری می کند.

دیدگاه کارشناسان بهداشت و درمان در مورد ویروس کرونا

متخصصان بهداشت و پزشکی دولت ایالات متحده در برابر کمیته بهداشت سنا در مورد ویروس کرونا شهادت داده اند. در میان کسانی که شهادت دادند، دکتر آنتونی فائوچی، مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی بود. بر اساس آخرین اخبار کروناویروس ایالات متحده، محققان پس از تجزیه و تحلیل نمونه‌های ژنتیکی برای پاتوژن‌ها گفتند که ویروس ممکن است هفته‌ها بدون شناسایی در ایالت واشنگتن در گردش بوده باشد، یافته‌های اولیه که می‌تواند به معنی صدها مورد تشخیص داده شده در ایالتی باشد که محل استقرار این ایالت نیز هست. اول عفونت تایید شد و حالا اولین مرگ.

به گفته سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، ویروس جدید ممکن است باعث شود که اقتصاد جهانی برای اولین بار از زمان بحران مالی جهانی بیش از یک دهه پیش منقبض شود. پیش‌بینی رشد جهانی در سال ۲۰۲۰ با نیم درصد کاهش به ۲.۴ درصد رسیده است و در صورت تداوم و گسترش گسترده ویروس، احتمال کاهش ۱.۵ درصدی وجود دارد.
اقتصاددانان در کپیتال اکونومیکس پیش بینی خود را برای تولید ناخالص داخلی آمریکا در سال جاری به ۱.۸ درصد کاهش دادند که در مقایسه با ۲ درصد قبلی کاهش یافت و انتظار دارند فدرال رزرو تا اواسط سال نیم درصد کاهش یابد.بر اساس این گزارش، شوک تولید ناخالص داخلی در سمت تقاضا به هند می تواند حدود ۰.۴ تا ۰.۵ درصد باشد و اگر کودک کند شود، بقیه جهان، به ویژه بسیاری از اقتصادهای آسیای جنوبی و اروپا.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/