پاسخ مثبت تماشاگران به “نه” جردن پیل / موفقیت در گیشه – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، «نه» یا «نوپ» جدیدترین ساخته جوردن پیل اگرچه موفقیت فیلم های قبلی او را در گیشه تکرار نکرد اما نشان داد که فیلم های ترسناک همچنان مخاطب دارند.

این فیلم در اولین آخر هفته اکران ۴۴ میلیون دلار فروخت که اندکی کمتر از ۵۰ میلیون دلار پیش بینی شده بود. فیلم قبلی او «برو بیرون» در سال ۲۰۱۷ با فروش ۳۳ میلیون دلاری اکران شد و «ما» در سال ۲۰۱۹ در اولین آخر هفته اکرانش ۷۱ میلیون دلار فروخت.

در واقع باید گفت که این فیلم بیشترین فروش را برای یک فیلم اورجینال – غیر متوالی – از زمان اکران «ما» در بیش از ۳ سال پیش به خود اختصاص داده است. پیش از آن، «روزی روزگاری در هالیوود» کوئنتین تارانتینو با ستاره های بزرگش با ۴۱ میلیون دلار در تابستان ۲۰۱۹ این جایگاه را به خود اختصاص داد.

«نه» که با بودجه ۶۸ میلیون دلاری تولید شد، در ۳۷۸۵ سالن نمایش داده شد. ۲ فیلم قبلی جردن پیل با بودجه کمتری تولید شدند، «برو بیرون» با بودجه ۴.۵ میلیون دلاری و «ما» با بودجه ۲۰ میلیون دلاری. بنابراین فیلم جدید او باید مخاطبان بیشتری را به سالن ها جذب کند تا سودآور شود.

از آنجایی که پس از برنده اسکار “برو بیرون” اکران شد، دومین فیلم پیل “ما” به راحتی طرفداران این فیلمساز را که مشتاق دیدن کابوس بعدی او بودند، جذب کرد.

دانیل کالویا، کیکه پالمر و استیون یون از بازیگران سریال «نه» هستند. داستان در مورد خواهر و برادری است که در مزرعه ای منزوی در کالیفرنیا زندگی می کند و سعی می کند شواهدی از وجود یک بشقاب پرنده پیدا کند.

این فیلم در پاییز ۲۰۲۱ در شمال لس آنجلس فیلمبرداری شد و در اواخر نوامبر به پایان رسید.

منتقدان در سایت Rotten Tomatoes به «نه» امتیاز ۸۲ درصدی دادند و تماشاگران در CinemaScore به آن نمره «B» دادند.

گفته می شود از نظر جمعیتی و نژادی، همه نوع مخاطب جذب این فیلم شده است و ۳۵ درصد خریداران بلیت سفیدپوست، ۲۰ درصد اسپانیایی تبار، ۳۳ درصد آفریقایی آمریکایی و ۸ درصد آسیایی هستند.

جردن پیل که از سال ۲۰۰۲ فعال بود، برنده بهترین فیلمنامه غیرتطبیقی ​​در نودمین دوره جوایز اسکار برای فیلمنامه «برو بیرون» شد.