پالایشگاه نفت در گچساران برداشت می شود


به گزارش خبرگزاری فارس، عبدالله قبادی از گچساران گفت: ضمن قدردانی از تلاش های جهادی و انقلابی و اراده استاددار برای جذب سرمایه گذار، شاهد افتتاح پالایشگاه پترو در گچساران خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه برای رفع مشکلات سرمایه گذاران در کهگیلویه و بیراحمد از هیچ تلاشی دریغ نمی کنیم، گفت: ظرفیت این طرح اقتصادی ۱۴۰ هزار بشکه در سال است.

وی گفت: سرمایه گذاری در این پروژه هفت میلیارد دلار است که ۵۰ درصد آن توسط سرمایه گذار انجام می شود.

قبادی گفت: طرح توجیهی این طرح اقتصادی در نیمه اول شهریور ماه تهیه و به وزارت نفت و دولت ارسال می شود.

وی بیان کرد: با بهره برداری از این طرح برای ۱۵۰۰ نفر در گچسارات اشتغالزایی می شود.

قبادی تصریح کرد: هر سرمایه گذاری که قرار است پروژه را اجرا کند باید یک گروه متخصص داشته باشد و کاغذ کار خوبی ارائه کند. وی تصریح کرد: وظیفه ما شناسایی، احراز صلاحیت و راستی آزمایی سرمایه گذاران است و کسانی را که توانایی اجرای طرح ها را دارند به اینجا می آوریم.

مشاور سرمایه گذاری استاندار یاسوج و نایب رئیس اتاق بازرگانی بیان کرد: در جلساتی که با استاندار انجام شد این طرح بهتر بررسی شد و تا به صلاحیت سرمایه گذار نرسیدیم آن را به این منطقه نیاوردیم.

قبادی گفت: از این اقدام سرمایه گذار استقبال خواهیم کرد، اجرای طرحی باید برای منطقه و سرمایه گذار به صرفه اقتصادی باشد.

وی گفت: سرمایه گذار قبلی حدود ۱۵ سال است که زمین را گرفته اما هنوز اقدامی نکرده است.

سید ناصر حسینی پور نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس نیز خاطرنشان کرد: برای اجرای این پروژه بزرگ و تاثیرگذار باید بررسی های لازم انجام شود و سوابق سرمایه گذار نیز تایید و بررسی شود.

وی ادامه داد: تمامی مدارک و مجوزهای قانونی لازم از مراجع مختلف و محیط زیست اخذ شده و به فرماندار گچساران ارائه خواهیم کرد.

وی بیان کرد: برای اینکه این پروژه بزرگ در منطقه اجرا و تاثیرگذار باشد، سرمایه گذار باید سوابق خود را ارائه و برنامه ریزی و توسط کارشناسان بررسی شود.

فرماندار گچساران تصریح کرد: این سومین گروه و سومین شرکتی است که برای اجرای این طرح به این کشور سفر می کند. وی بیان کرد: از سرمایه گذاران برای اجرای پروژه ها در منطقه استقبال می کنیم و همکاری های لازم را انجام خواهیم داد.

فرماندار گچساران با اشاره به اینکه یک سرمایه گذار برای اجرای طرح به نفع مردم منطقه باید در مدت زمان کمتری بازدهی بیشتری کسب کند، خاطرنشان کرد: سرمایه گذار باید برگه کاری ارائه و طرح را تعریف کند تا بررسی های لازم انجام شود. انجام شده و در این خصوص با نظر کارشناسان تصمیم لازم اتخاذ گردد.

دیهیم به خوبی گفت: این طرح در زمینی به مساحت ۲۵۰ هکتار اجرا می شود و پس از آن پروژه های زیر اجرا می شود.

پولادی وندا مشاور وزیر نفت گفت: امید است گچساران اولین شهری باشد که بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر عدم خام فروشی نفت خام در آن اجرایی شود.

وی گفت: برای اجرای این طرح موثر استان و گچساران باید برای سرمایه گذار فرش قرمز پهن کنند و همکاری لازم را با وی انجام دهند چرا که این سرمایه گذار با بزرگان نفت و منطقه این کار را انجام داده است. در توصیه وزیر نفت آمده است: این طرح با اعتبار اضافی حدود ۲.۸ میلیارد دلار آغاز می شود که بخشی از هزینه فیناس است.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید