پروژه های مسکن ویلایی در شهرهای استان بوشهر اجرا می شود – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، علیرضا مقدم شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز شاهد آغاز عملیات اجرایی دو هزار و ۲۵۲ واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن در استان بوشهر بودیم.

وی افزود: یکی از سیاست های مهم دولت اجرای پروژه های ویلایی در شهرستان های استان است کوچک با کمک اداره راه و شهرسازی، زمین ایمن سازی شده، اعلان عمومی برای ثبت زمین انجام شده و مردم می توانند از طریق صندوق مسکن ثبت نام و تشکیل پرونده دهند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر تصریح کرد: بازه زمانی تحویل زمین محدود است و آمادگی داریم این قطعه زمین را به خانواده ای واگذار کنیم تا با استفاده از تسهیلات مسکن مهر صاحب خانه شوند. نهضت ملی مسکن

وی با اشاره به اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر، افزود: تاکنون ۲۶۰۰ واحد پروژه به متقاضیان واگذار شده و مراحل تکمیل ظرفیت، تشکیل پرونده و تخصیص تکمیل شده است.

مقدم با اشاره به اینکه ۱۷۰۰ واحد قرارداد و ۱۵۰۰ پروانه ساختمانی صادر شده است، افزود: ۲۴۰۰ واحد در استان اجرا شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر خاطرنشان کرد: تاکنون ۲ هزار و ۵۰۰ واحد در مرحله فونداسیون و ۲۰۰ واحد در مرحله اسکلت سازی است.

پرداخت مسکن در روستا

وی با اشاره به روند طرح نهضت ملی مسکن برای روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر گفت: ۲ هزار و ۱۸۰ فقره تسهیلات روستایی است و همه مردم به بانک ها معرفی شده اند. است و یک هزار و ۱۹۶ واحد از این پروژه تاکنون امضاء شده و مراحل اجرایی آن در حال انجام است.

مقدم تصریح کرد: علاوه بر پرداخت تسهیلات مسکن در روستاها، با مبلغ ۱۵ میلیون تومان از کمک صد امام جماعت به محرومان روستایی و افرادی که کمتر قادر به تکمیل ساختمان خود هستند کمک می کنیم. به افراد تا ۳۰ میلیون تومان رایگان داده می شود. .

وی افزود: طرح جدیدی به برکت و اقدامات دو نهاد انقلابی در سطح کشور شکل گرفته است که شامل طرح نهضت ملی اسکان مستمندان در روستاها است که با کمک و همکاری هیئت مصطفیان انجام می شود. بنیاد و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی. ۵۰ میلیون تن میلگرد رایگان، دو تن میلگرد بلاعوض و ده تن سیمان برای ساخت مسکن بین فقرا روستایی توزیع می شود.

مقدم یادآور شد: این تسهیلات مسکن روستایی علاوه بر روستاهای شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر قابل پرداخت است، این طرح با کمک دولت در ماه های آینده مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان به ازای هر واحد را با سود ۵ درصد اعلام می کند که یکی از برنامه های خوب حمایتی دولت در حوزه مسکن است.