پروژه پرورش میگو توسط اوقاف در استان مرکزی راه اندازی شده است


به گزارش خبرگزاری فارس، حجت الاسلام عبدالله واحدی اراک در نشست خبری به مناسبت دهه وقف با حضور خبرنگاران از اضافه شدن ۲۵ وقف جدید در استان خبر داد و اظهار داشت: با ارائه مشاوره به موقوفات. تلاشی برای رساندن این موقوفات جدید به مسائل امروزی، جامعه و جوانان در این بخش برای ایجاد اشتغال و همچنین اقدامات فرهنگی و قرآنی است.

وی با اشاره به نامگذاری دهه وقف افزود: روز اول وقف به نام وقف، نقش رسانه ها در توسعه وقف و تکریم واقفان، روز دوم به نام وقف، ترویج معارف قرآن است. ان، عترت و مهدویت، روز سوم را وقف، تولید، دانش مقدماتی می نامند. و اشتغالزایی، روز چهارم به نام وقف، امامزادگان، فرهنگ زیارت و پنجمین روز از دهه وقف نیز به نام وقف، تبیین جهاد و نقش نظام اسلامی در پاسداری از موقوفات است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی همچنین ادامه داد: ششمین روز از دهه وقف با نام وقف، سبک زندگی اسلامی و تحکیم بنیان خانواده، هفتمین روز از دهه وقف به عنوان وقف، نقش مردم در اداره و احیای اوقاف و بقاع متبرکه، روز هشتم تا نهمین روز از دهه وقف به نام وقف، خدمات فرهنگی اجتماعی به جوامع بشری و روز دهم نیز به نام وقف، مؤسسات خیریه و توسعه مشارکت های مردمی نامیده می شود.

واحدی با اشاره به اقدامات سال گذشته (از دهه وقف سال گذشته تا کنون)، افزود: توزیع بیش از ۲۷ هزار سبد معیشتی از محل درآمد موقوفات به ارزش ۱۱ میلیارد تومان به نمایندگی از امام زمان (عج) و در قالب قرار دوازدهم” -این طرح که دوازدهم هر ماه بین گروه هدف توزیع شد، از اقدامات انجام شده بود.

اشتغالزایی مستقیم برای ۲۱۰ نفر در ۱۲ کارگاه توسط شمیم ​​خاتم

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی ادامه داد: راه اندازی کانون های افق در جوار بقاع مبارکه با هدف ارائه خدمات در زمینه های اجتماعی، فرهنگی و قرآنی، پخت و توزیع ۳۴۵ هزار غذای گرم به ارزش ۱۰ میلیارد تومان از همسان سازی کمک های مالی و مشارکت خیرینی که فوکوس در این مراکز بوده است، ایجاد ۱۲ کارگاه در قالب طرح «شمیم خمیت» با محوریت امامزادگان و ایجاد ۲۱۰ شغل مستقیم و ۳۰۰ شغل غیرمستقیم بخشی از اقدامات انجام شده در این مرکز است. گذشته. سال

وحیدی بیان کرد: اهدای ۸۵ فقره جهیزیه به ارزش ۲۱ میلیارد ریال در قالب طرح ازدواج آسمانی زوج های جوان از محل وقف و نذورات، اجرای طرح مهر سلامت برای کمک به بیماران نیازمند و پرداخت ۱۵ میلیارد ریال یارانه درمانی. بخش دیگر یکی از ابتکارات بوده است.

تهیه ۹۰ هزار غذا در موکب امامزادگان استان مرکزی کاظمین

وی با اشاره به پیاده روی عظیم اربعین حسینی (ع) بیان کرد: در اربعین حسینی امسال ۲ موکب به نام امامزادگان استان مرکزی در شهرستان کاظمین مستقر شدند که علاوه بر اسکان مسافران و انجام فعالیت های فرهنگی، ۹۰ هزار وعده غذایی نیز در نظر گرفته شد. زائران در این موکب ها توزیع شدند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: ۵۰ خادم در این موکب ها حضور داشتند که علاوه بر توزیع مواد غذایی، ۱۰۰ هزار لیوان آب معدنی موقوفات بین زائران داخل کشور عراق و ۱۰۰ هزار بطری آب معدنی در محل موکب توزیع کردند. مرز مهران.

واحدی با اشاره به بازگشایی مدارس گفت: طرح تمبر آموزش و پرورش همزمان با افتتاح و بازگشایی مدارس توسط این اداره کل اجرا می شود که طی آن با هماهنگی ادارات مربوطه بسته های آموزشی لازم تهیه می شود. و بین دانش آموزان مضطر توزیع شد.

وی تصریح کرد: سال گذشته در راستای اجرای این طرح یک هزار و ۱۱۶ بسته آموزشی به ارزش سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال تهیه و بین دانش آموزان نیازمند توزیع شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی افزود: در سال گذشته ۱۲ زندانی جرائم اقتصادی غیرعمد با محوریت مراکز افوگ و شورای امور خیریه شهرستان ها و ۱۴۵ مورد کمک به خانواده ها آزاد شدند. از این زندانیان به ارزش ۱۰ میلیارد ریال تحویل داده شد.

واحدی با اشاره به اجرای طرح ملی مسکن تصریح کرد: یکی از شاخص ترین اقدامات انجام شده در راستای اهداف این اداره کل، آماده سازی زمین طرح اقدام ملی مسکن و پروژه مسکن در اراک ۸ هزار و ۱۰۰ واحدی است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی افزود: حواشی زیادی به تناسب زمین این پروژه به وجود آمده است در حالی که این اداره کل می توانست چندین برابر این زمین درآمد داشته باشد اما این زمین در اختیار خود است. به منظور تأمین مسکن جوانان». اداره کل راه و شهرسازی استان.

واحدی با بیان اینکه برای این منظور زمینی به مساحت ۶۵ هکتار در اختیار مردم قرار گرفت، گفت: این امر باعث شد متقاضیان طرح ملی مسکن در شهر اراک خانه بگیرند و این در حالی است که اجرای برنامه اقدام ملی حدوداً انجام شد. . شهرهای همه کلان شهرها .

وی ادامه داد: اگر کمک بلاعوض تامین این زمین را بر عهده نمی گرفت، این پروژه باید در شهرستان امیرکبیر انجام می شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی با اشاره به برنامه های دهه وقف گفت: برپایی نمایشگاه دستاوردهای وقف در جوار امامزادگان عبدالله (ع) و آمنه خاتون (س) که در حال اجرای طرح پرورش میگو در گمیشان هستند. در استان گلستان، بازدید از طرح های شمیم ​​خمیت، بازدید از نماینده ولی فقیه استان مرکزی، ائمه جمعه شهرستان ها، دیدار با استاندار مرکزی و فرمانداران، برگزاری مسابقات قرآن، برگزاری نشست تخصصی تقدیم با قضات سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه، مداحی کادر پزشکی، تجهیز درمانگاه از محل وقف و ختم مسابقات قرآن و… از جمله این برنامه هاست.

وی برگزاری مسابقات و دوره های قرآن کریم توسط این اداره کل را برشمرد و اظهار داشت: در مسابقات اوقاف قرآن کریم امسال یک هزار و ۴۰۳ نفر در استان مرکزی شرکت کردند که نسبت به سال گذشته ۷۰ درصد افزایش داشته است. .

وی همچنین به شعار سال اشاره کرد و گفت: یکی از اقدامات خوب این اداره کل، راه اندازی طرح پرورش ماهی در قفس با ظرفیت تولید سالانه ۵۰ هزار تن ماهی با سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیارد تومان در هرمزگان است. استان . ۱۰ قفس تکمیل شده البته با ۴ قفس در مراحل اولیه کار می کند تا مشکلی حل شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی همچنین خاطرنشان کرد: طرح پرورش میگو در استان گلستان با ظرفیت تولید ۴۰ تن میگو و سرمایه گذاری ۵ میلیارد تومان طی روزهای آینده به بهره برداری می رسد.

وی یادآور شد: احداث کارخانه ساخت تجهیزات الکترونیکی در زرندیه با سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی برای ۱۵۰۰ نفر به صورت مستقیم از دیگر اقداماتی است که اجرا می شود.
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید