پلاسخارت میزبان برنامه های آمریکا در عراق – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانجاسم البیاتی، یکی از اعضای ارشد ائتلاف دولت قانون، در بیانیه ای اعلام کرد که تصمیم شورای امنیت برای تمدید ماموریت هانس پلاسچارت به مدت چهار سال دیگر به دلیل تکمیل نشدن پرونده هایی است که از سوی ایالات متحده به او سپرده شده است. برخی از دشمنان . .

وی گفت: «مأموریت پرورشی در پلاسخارت در چهار سال گذشته ثابت کرده است که وی طرفدار اجرای طرح‌های آمریکا توسط برخی گروه‌های سیاسی و برخی کشورهای مخالف روند سیاسی در عراق است.»

وی افزود: اسپلشارت در شورای امنیت سازمان ملل و در گزارش های خود نکات منفی و دروغ های موجود در مورد وضعیت کنونی عراق را بیان و بزرگنمایی می کند.

البیاتی تصریح کرد: تمدید ماموریت نماینده سازمان ملل با هدف تکمیل دو هدف است: اول، نقش گسترده‌تر به اقلیم کردستان و دوم تضعیف نقش دولت فدرال. این در حالی است که پلاسخرت در تلاش است تا نیروهای مسلمان سنی را زیر چتر مسعود بارزانی به فعالیت وا دارد.

گفتنی است مردم و سیاستمداران عراق به شدت از مداخله نماینده سازمان ملل در امور عراق انتقاد کرده و موقعیت وی را عامل هرج و مرج در روند سیاسی و انتخابات این کشور دانسته اند.

اخیراً علی الفتلاوی، یکی از اعضای ائتلاف فتح عراق، «جنین پلاسخارت» را به دنبال سیاست خصمانه و ایجاد هرج و مرج سیاسی در عراق متهم کرده و گفته است که پلاسخرت گزارش نادرستی به شورای امنیت و سازمان ملل ارائه کرده است. این کشور در حال حاضر نقشی خصمانه علیه عراق ایفا می کند.