پنج درمان خانگی عالی برای مراقبت از پوست


درمان های خانگی برای پوست

پنج درمان خانگی عالی برای مراقبت از پوست
مراقبت از پوست طبیعی

این انتخاب ایده آل برای کسانی است که به دنبال راه حل های طبیعی برای بهبود سلامت پوست خود هستند. برای کسانی که پوست پوسته پوسته و خشک دارند بسیار مهم است که پوست خود را به طور منظم مرطوب نگه دارند. هنگامی که توانایی طبیعی پوست برای تولید چربی به اندازه نباشد، پوسته های پوستی ایجاد می شود. در نتیجه سلول های مرده پوست جمع شده و پوسته پوسته می شوند. برخی از افراد ممکن است در نتیجه یک بیماری مداوم مانند کرم حلقوی، پسوریازیس، اگزما یا سایر مشکلات پوستی دچار لایه برداری پوست شوند که باید به دنبال مراقبت های پزشکی باشند. به خواندن ادامه دهید تا در مورد درمان های خانگی برای پوسته پوسته شدن پوست که به نظر می رسد مؤثر هستند، بیشتر بدانید.

مراقبت از پوست با ماست:


ماست حاوی اسید لاکتیک است، یک لایه بردار طبیعی که می تواند به رفع خشکی پوست صورت کمک کند. البته قبل از خوردن ماست باید مطمئن شوید که به آن حساسیت ندارید. می توان از ماست کم چرب نیز استفاده کرد. گفته می شود ماست و عسل راه های عالی برای مرطوب کردن پوست هستند. به گفته متخصصان زیبایی، ماست مخلوط با عسل باید حدود ۱۰ دقیقه روی صورت بماند. پس از پایان استفاده از بسته ماست، صورت خود را با شستشوی ملایم صورت خود به خوبی بشویید.

مراقبت از پوست عسلی:


عسل یک راه عالی برای حفظ رطوبت پوست است. قبل از دوش گرفتن، بلافاصله آن را به پوست خود بمالید. عسل را به صورت، پاها و دستان خود بمالید و بگذارید چند دقیقه قبل از دوش گرفتن روی آن بماند. اگر می خواهید پوست خود را به خوبی مرطوب کنید، می توانید این کار را دو بار در روز انجام دهید.

مراقبت از پوست با آلوئه ورا:


آلوئه ورا به دلیل اثرات تسکین دهنده و التیام بخش پوست شناخته شده است. یک برگ تازه آلوئه ورا را ببرید و مستقیماً روی پوست بمالید. قبل از استفاده از آن روی دست و پا، مطمئن شوید که به این روش حساسیت ندارید و مقدار کمی آن را امتحان کنید. ژل شفاف آلوئه ورا را روی پوست خود بمالید، بگذارید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بماند و سپس آن را بشویید.

مراقبت از پوست روغن نارگیل:


روغن نارگیل به دلیل خواص ضد قارچی و ضد باکتریایی خود شناخته شده است، بنابراین استفاده از آن بر روی پوست می تواند به پوست خشک کمک کند. اگر بتوانید قبل از دوش گرفتن، روغن نارگیل داغ را روی تمام بدن خود بمالید، به مرطوب شدن پوست شما کمک می کند. با این حال، پس از مالیدن روغن نارگیل به پوست خود، هنگام دوش گرفتن از هیچ صابون تند یا چیز دیگری استفاده نکنید.

مراقبت از پوست با سرکه سیب:

کشف جدید دیگری که توجه عموم را به خود جلب کرده سرکه سیب است. اعتقاد بر این است که اسید استیک موجود در سرکه سیب یک درمان مفید برای پوست های خشک و پوسته پوسته است. آب سیب را قبل از مالیدن به صورت خود با ده قسمت آب رقیق کنید. بعد از ۱۵-۲۰ دقیقه صورت خود را تمیز کنید.

سلب مسئولیت:

اطلاعات ارائه شده در بالا فقط برای اهداف آموزشی است. این به هیچ وجه جایگزین توصیه های پزشکی حرفه ای، تشخیص یا درمان نیست.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/