پنیر سفت: در ایران هیچکس نمی تواند باخت والیبال را تحمل کند/ تیم ملی خوب بازی نمی کند


محمود افشاردوست در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس درباره نتایج تیم ملی والیبال کشورمان در لیگ ملت های ۲۰۲۲ و شکست مقابل بلغارستان در هفته دوم این دیدارها اظهار داشت: در اکثر کشورها ترکیب تیم ها به این صورت است. تغییر بعد از المپیک استفاده از واژه جوانان در مورد تیم ملی ایران درست نیست و باید بگوییم ایران ترکیب خود را تغییر داده است. ستاره های نسل قبل والیبال ایران دیگر در ترکیب حضور ندارند و تعدادی بازیکن جدید به تیم ملی پیوستند.

وی ادامه داد: اکثر بازیکنانی که به تیم ملی راه یافته اند تجربه چندانی ندارند و در بسیاری از تورنمنت ها شرکت نکرده اند. فکر می کنم لیگ ملت ها فرصت خوبی برای کسب تجربه این بازیکنان است. اگر به تیم های دیگری مثل بلغارستان، لهستان، صربستان و… نگاه کنیم، می بینیم که آنها هم همین کار را کرده اند.

این پیشکسوت والیبال کشورمان خاطرنشان کرد: متاسفانه تیم ملی خوب بازی نمی کند و ربطی به جوانان تیم ندارد. بازیکنان ایرانی درآمد خوبی ندارند و در دریافت داخل زمین مشکل داریم. در طول مسابقات و تمرینات بارها دیده ایم که عطایی و دستیارانش این مشکل را به بازیکنان گوشزد کرده اند. این تیم به دلیل تجربه کم بازیکنان اشتباه بازی می کند. فکر می کنم برخی بازیکنان هنوز نتوانسته اند جایگاه خود را در تیم ملی پیدا کنند.

افشاردوست ادامه داد: بعد از المپیک ریو بارها در صحبت هایم عنوان کرده ام که الان زمان تغییر نسل و اضافه شدن بازیکنان جوان است؛ در همین راستا چند بازیکن جوان به تیم ملی اضافه شدند اما ادامه پیدا نکرد. ملی پوشان والیبال کشورمان عادت دارند بعد از پایان لیگ برتر تمرینات خود را شروع کنند، امسال هم همین اتفاق افتاد، یعنی تیم زمان کافی برای تمرین داشت.

وی بیان کرد: بازیکنان زیر نظر مربی خارجی بدنسازی و مربی خارجی (توتلو) فعالیت کردند. هر چند شک ندارم کادر فنی تمام تلاش خود را کرد. در ادامه مسابقات لیگ ملت ها چند کارشناس باید عملکرد تیم ملی را در جلسات بررسی کنند تا علت این شرایط را بیابند و از بین ببرند. واقعیت این است که والیبال ما نسبت به کادر فنی و بازیکنان شرایط واقعا خوبی دارد اما نمی تواند خوب بازی کند و بجنگد.

پیشکسوت والیبال کشورمان تصریح کرد: واقعیت این است که اکثر تیم های لیگ ملت ها به دنبال کسب نتیجه نیستند و با خیال راحت برنامه های خود را پیش می برند اما در ایران هیچکس نمی تواند باخت تیم ملی را تحمل کند. در گذشته همیشه این انتقاد مطرح می شد که چرا ترکیب تیم تغییر نمی کند اما حالا که ترکیب تغییر کرده برخی می گویند باید همان بازیکنان سابق را در ترکیب قرار داد تا تیم موفق شود. باید تکلیفمان را روشن کنیم چون با یک برد تیم کهکشانی نمی شود و یک باخت نباید تیم را خراب کند.

افشاردوست با بیان اینکه باید صبور باشیم و به تیم وقت بدهیم، گفت: تیم ملی فعلی ما بازیکنان مصدوم بیشتری دارد. با همه این شرایط کارشناسان باید نقد کنند و راهکار ارائه دهند. ایرادات تیم ملی را باید دید و مطرح کرد. واقعیت این است که تیم ملی ضعیف بازی می کند. من فکر می کنم اگر یک تیم خوب کندو بازی کند، والیبالیست ها کمتر خسته می شوند. و اگر تیم خوب بازی کند قطعا پیروز خواهد شد.

انتهای پیام/
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید