پولیتیکو: آمریکا با متحدان اروپایی خود در مشکل است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، پولیتیکو نوشت تسلیحات کشورهای عضو ناتو در اروپای شرقی که اوکراین را به آن مجهز کرده بودند سقوط کرده و این موضوع برای آمریکا دردسرساز شده است.

پولیتیکو در این گزارش افزود که واشنگتن تصمیم گرفته است برای خرید تجهیزات نظامی از شرکت های نظامی آمریکا به متحدان خود یارانه بدهد.

بر اساس این گزارش، واشنگتن از ارسال تسلیحات به اوکراین به عرضه بلندمدت تسلیحات به کشورهای سراسر جناح شرقی ناتو تغییر جهت می دهد و این امر به ویژه در کشورهای بالتیک که پس از جریان فراوان تسلیحات آسیب پذیرتر هستند، نگرانی هایی را می طلبد. به آنها. به خطر افتاده است باید اصلاح شود.

پولیتیکو افزود، در همین حال، کشورهای اروپای شرقی از ذخایر تسلیحات شوروی خلاص شده و آنها را به اوکراین می فرستند.

در همین حال، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، اخیرا بسته کمک نظامی به اوکراین و کشورهای همسایه را به ارزش دو میلیارد دلار اعلام کرد.

نیمی از این مبلغ به آلبانی، بوسنی، بلغارستان، کرواسی، جمهوری چک، استونی، گرجستان، یونان، کوزوو، لیتوانی، مولداوی، مونته نگرو، مقدونیه شمالی، لهستان، رومانی، اسلواکی و اسلوونی اختصاص خواهد یافت.

به گفته واشنگتن، این کشورها در معرض خطر حمله روسیه در آینده هستند.

لازم به ذکر است که از آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین در فوریه سال جاری، غرب و اروپا در اقدامات تنش زا و جنگ افروزانه و با کمک های نظامی و غیرنظامی به این کشور ارسال سلاح به اوکراین را آغاز کرده اند. کشور، آنها به جنگ در اوکراین ادامه داده اند.