پیش بینی امروز بورس / صاحبان وجوه عمومی را باید خواند


به گزارش تجارت نیوز، شاخص کل است تبادل دیروز دوشنبه با کاهش یک هزار و ۷۶۲ واحدی به سطح یک میلیون و ۳۸۸ هزار واحد رسید. امروزه سیگنال های متعددی به بازار می رسد و کارشناسان معتقدند تالار شیشه ای روند متعادلی را تجربه می کند. بنابراین انتظار می رود شاخص کل در این روز متعادل و بعضا منفی باشد.

اصلاح اساسنامه صندوق دارا ۱ و پالایش ۱ به تصویب هیات دولت رسید. بر این اساس در اصلاحات تفاهم نامه این صندوق آمده است که این صندوق ها به صندوق های سرمایه گذاری جزئی تبدیل می شوند. مدیریت صندوق فعال می شود و مدیر بازار به صندوق اضافه می شود. (سنا)

تغییر اساسنامه صندوق های کم درآمد و پالایشی می تواند این صندوق ها را به قیمت واقعی برساند و اعتماد سرمایه گذاران را افزایش دهد.

مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق گفت: وزارت نیرو در تلاش است تا از مهرماه امسال مشترکین بالای یک مگاوات را به زودی به بورس انرژی معرفی کند تا عملا یک سوم برق مصرفی کشور. از طریق بورس انرژی قابل معامله است.)

عرضه برق در بورس انرژی مزایای زیادی دارد، اول از همه نقدینگی را وارد بازار می کند. دوم اینکه مصرف برق را کم و متعادل می کند و کل می تواند به نفع اقتصاد کشور باشد.

شرکت سپرده گذاری مرکزی اعلام کرد که در نیمه نخست امسال سالانه ۲۶۰۰ میلیارد تومان سود سهام به بیش از ۱۰ میلیون سهامدار از طریق سامانه سجام پرداخت شده است. (تسنیم)

این سود سالانه می تواند در قالب نقدینگی جدید به بازار سرمایه بازگردانده شود.

ماجیه عشقی رئیس سازمان بورس گفت: اساسنامه صندوق های دولتی تغییر کرده و مابه التفاوت قیمت معامله با قیمت واقعی در این صندوق ها کاهش می یابد. (باشگاه خبرنگاران)

این انتشار می تواند باعث افزایش اعتماد سرمایه گذاران به بورس و افزایش گردش نقدینگی شود.