پیش بینی هفته دوم بورس توسط مهر (اینفوگرافی) – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، شاخص کل بورس چهارشنبه هفته گذشته روی عدد یک میلیون و ۳۵۵ هزار واحد قرار گرفت و در این هفته با افت ۰.۶۴ درصدی به رقم یک میلیون و ۳۴۶ هزار واحد رسید.

البته این هفته بورس نسبت به هفته های قبل عملکرد بهتری داشت و روند عادی را پشت سر گذاشت. ارزش معاملات خرد در این هفته پایین بود و روز شنبه بسیاری از نمادها زیان زیادی داشتند. در این روز ارزش معاملات خرد به دو هزار و ۵۵۴ میلیارد تومان رسید. در روزهای هفته بعد دوشنبه ۲۰۸۱ میلیارد تومان و چهارشنبه ۲۰۶۰ میلیارد تومان بوده است. در نهایت ارزش معاملات خرد بازار به بیش از هفت هزار میلیارد تومان رسید.

قدرت خریداران در این هفته نیز بد نبود. در اولین روز کاری هفته تمامی فروشندگان و خریداران دارای قدرت کمتر از ۱ درصد بودند. روز دوشنبه وضعیت کمی بهتر شد و قدرت خریداران به ۰.۷۵ درصد و روز چهارشنبه به آستانه ۱ درصد رسید که با توجه به روند هفته های گذشته کمی بهتر است.

با وجود این روند در ارزش معاملات، اکثر کارشناسان معتقدند ارزش معاملات بازار سرمایه در یک ماه آینده افزایش خواهد یافت و این کاهش اخیر در بازار ناشی از تسویه شرکت های کارگزاری بوده و اکنون با انتشار سه و گزارش های شش ماهه، شاهد وضعیت مطلوب تری در سالن شیشه ای خواهیم بود. .

البته نباید فراموش کرد که انتشار اخبار خوب یا بد می تواند روند بازار را در هفته آینده تغییر دهد و این پیش بینی ها به شرایط فعلی بستگی دارد.

آخرین اخبار و گزارش های بازار سرمایه را در صفحه بورس تجارت نیوز بخوانید.