چرا آمریکا اجازه نمی دهد مذاکرات پایان یابد؟


مجتبی یوسفی نماینده مردم اهواز در شورای اسلامی گفتراه می رویم وی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به موانع آمریکا برای مذاکره، اظهار داشت: تاریخ ملت ایران نشان می دهد که پایبندی این ملت به صلح، مذاکره و تعامل به اندازه تاریخ است و اصالت ملت ایران را به ارمغان می آورد.

او اضافه کرد: کشورهای تازه وارد مثل آمریکا کمتر از ۵۰۰ سال قدمت دارند و با کشتن بومیان کشوری را غارت کردند و کشوری را تشکیل دادند. بنیان کشور آمریکا با خونریزی شکل گرفت و نباید از چنین کشوری انتظار تفاهم و گفتگو داشت، حتی اگر این کشور بخواهد چهره شنیع خود را با رنگ و لعاب حقوق بشر پنهان کند، باز هم چهره واقعی آن آشکار خواهد شد. . .

یوسفی خاطرنشان کرد: ما مذاکره کننده هستیم و میز مذاکره را ترک نمی کنیم بلکه بر اساس منافع ملی کشورمان عمل می کنیم.

او اضافه کرد: تاریخ به ما نشان داده است که وقتی عده ای روی کار آمدند و ساده لوحانه امیدوار به حل مشکلات با آمریکا بودند، ما بدترین و تلخ ترین بودیم.اکثر ما تجربه دیپلماسی داشتیم.

او گفت: به عنوان نمونه کسانی که برجام را امضا کردند و به آمریکا اعتماد کردند و گفتند ما به حسن نیت آقای اوباما اعتماد داریم و امضای جان کری را ضمانت می‌دانیم، اما ما همه چیز را برای این برجام دادیم و هیچ تحریمی از سوی آمریکا برداشته نشد. افراط و تفریط آمریکا افزایش یافت.

نماینده مردم اهواز در شورای اسلامی با اشاره به اینکه تجربه آمریکا نشان می دهد که آزمایش آزمایش شدگان اشتباه است و نباید با کشوری که خیانت خود را ثابت کرده است، مذاکره کرد. باید در نظر داشت که آمریکا اجازه نخواهد داد مذاکرات مانند گذشته به پایان برسد، زیرا هدف اصلی آن فشار بر ایران است نه دستیابی به توافق و حتی برای متحدان به خود وام می دهد.

انتهای، آخر پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید