چرا موسیقی «سردار تنها» ماندگار شد؟/ تحلیل عنوان سریال – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانانسیه شمس خداوند تهیه کننده برنامه سرگشت که امشب ۲۱ شهریور پخش می شود شبا میرود در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: یکی از آثار موسیقایی مربوط به عزاداری ایام ویژه شهادت حضرت امام حسن مجتبی است.ONE)موسیقی سریال طولانی مدت «سردار تنها» به کارگردانی مهدی فخیم زاده و آهنگسازی مجید تزمامی ساخته شده است. مجموعه ای که اگرچه نمی توانست در حد سریالی مثل «امام علی» باشد.ONE)حضور پیدا کند، اما قطعا به دلیل موضوع مهم و کمتر مطرح شده که تا آن زمان به تله فیلم های بی کیفیت و موضوعات نمایشی در رسانه ملی محدود می شد، توانست به یکی از سریال های خاطره انگیز تلویزیون در بین بینندگان تبدیل شود.

وی افزود: مستندی به مناسبت شهادت امام حسن مجتبی.ONE) به دنبال پاسخی برای این سوال است که چرا موسیقی سریال سردار سردار بیشتر در ذهن مخاطب ماندگار شد؟ و در این رابطه با رضا مهدوی کارشناس و تحلیلگر موسیقی گفتگو شد.

مجموعه تلویزیونی «تنهاترین سردار» به کارگردانی مهدی فخیم زاده که در سال ۱۳۷۵ از شبکه یک سیما پخش شد، روایتی است. شش ماه پایان عمر امام حسن مجتبیONE) داستان صلح پیامبر و معاویه و شرایط شیعه و حکومت اسلامی در آن عصر تا لحظه شهادت عجیبشان را به تصویر می کشد.

«داستان» به نویسندگی و تهیه کنندگی انسیه شمس الهی و گزارش زهرا محسن زاده در روز شنبه ۱۲ شهریور در ساعت ساعت ۲۲:۳۰ از شبکه رادیویی شبا پیاده روی می کند. «تاریخ» عنوان یکی از برنامه های رادیویی است شبا که در قالب گزارشی مستند به ماجراجویی می پردازد.

این برنامه روز شنبه به مناسبت شهادت امام حسن مجتبی (ع) می باشد.ONE) موسیقی فیلم “فرمانده تنها” را بررسی می کند.