چرا یک مانیتور چربی بدن می تواند بهترین دوست جدید شما باشد؟

مانیتور چربی بدن یک ترازو الکترونیکی است که نه تنها وزن بلکه درصد چربی بدن شما را نیز می تواند اندازه گیری کند. اولین چنین دستگاه هایی در اواسط دهه ۱۹۹۰ به بازار آمدند و به لطف پیشرفت فناوری و کاهش قیمت، اکنون بسیار محبوب هستند.

مانیتورها از فناوری به نام آنالیز امپدانس بیوالکتریک برای محاسبه میزان چربی بدن شما استفاده می کنند. اساساً آنچه اتفاق می افتد این است که یک جریان الکتریکی کوچک و بی ضرر از بدن شما عبور می کند. این جریان به راحتی از آب در بدن عبور می کند، اما در هنگام برخورد با چربی مقاومت می کند. بنابراین می تواند درصدی از بدن شما را که از چربی تشکیل شده است تشخیص دهد.

به طور سنتی، این فناوری فقط برای متخصصان پزشکی در دسترس بود و شامل یک بیمار بود که دراز می کشید و الکترودهایی را به قسمت های مختلف بدن متصل می کرد. اما دستگاه‌های خانگی مدرن عموماً مانند ترازوهای حمام هستند، با الکترودهایی که در پدهای حسگر پا جریانی را به بدن می‌فرستند.

بسیاری از مردم دقت مانیتورهای چربی بدن مورد استفاده خانگی را زیر سوال برده‌اند، و شکی نیست که برخی از مدل‌های اولیه – و حتی برخی از مدل‌های ارزان‌تر که امروزه به فروش می‌رسند – می‌توانند نتایجی به دست آورند که به دور از رضایت‌بخش هستند. به همین دلیل، برخی از متخصصان در مورد استفاده از این دستگاه ها هشدار می دهند.

با این حال، آزمایش‌های مکرر به طور رضایت‌بخشی نشان داده است که مانیتورهایی که اکنون توسط سازندگان معتبر فروخته می‌شوند – Tanita و Omron معروف‌ترین‌ها هستند، اما موارد دیگری نیز وجود دارند – کاملاً قابل اعتماد هستند.

و این واقعیت باقی می‌ماند که برای کسانی که می‌خواهند سلامتی خود را تقویت کنند، نه فقط کاهش وزن، بلکه کاهش چربی بسیار مهم است. مانیتور چربی بدن در خانه بسیار راحت ترین راه برای بررسی این موضوع است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر