چند نکته ایمنی قایق

چه تازه وارد دنیای قایقرانی باشید و چه یک کهنه کار باتجربه، می دانید که گشت و گذار با قایق شما گاهی اوقات می تواند خطرناک باشد. درست مانند هنگام رانندگی با ماشین یا موتور سیکلت، مواردی وجود دارد که باید انجام دهید تا مطمئن شوید که ایمن هستید. اگر روش‌های ایمنی مناسب را ندانید، ممکن است نه تنها برای خودتان، بلکه برای همه افراد دیگری که در آب همراهتان هستند، خطرناک شوید.

شما باید تجهیزات ایمنی مناسب را همیشه همراه خود داشته باشید. فرقی نمی‌کند که فقط به دنبال ماهیگیری هستید یا برای انجام برخی فعالیت‌های آبی، همچنان باید مطمئن شوید که ایمنی اولویت اول شماست، این شامل پوشیدن جلیقه نجات یا یک وسیله شناور شخصی (PFD) است. مهم است که به اندازه کافی جلیقه نجات مورد تایید گارد ساحلی ایالات متحده در قایق یا کشتی خود داشته باشید. این شامل داشتن PFD برای کودکان زیر ۱۳ سال می شود. جلیقه نجات آنها باید به درستی نصب شده و مطابق با مقررات گارد ساحلی ایالات متحده باشد. اگر در مورد انواع مختلف PFD ها یا زمانی که باید جلیقه نجات بپوشید، سؤال یا نگرانی دارید، می توانید با مرکز ایمنی قایق رانی ایالت یا مقام قایق رانی خود تماس بگیرید.

اولین چیزهایی که باید قبل از کشتی به آن فکر کنید آب و هوا است. با ایستگاه هواشناسی محلی خود تماس بگیرید، یا اگر به شهر دیگری می روید، گزارش های آب و هوای آنها را بررسی کنید. اگر باد زیاد باشد می تواند باعث متلاطم شدن آب شود، که اگر امواج کوچکی تولید کند ممکن است بد به نظر نرسد، اما اگر باد شدیدتر باشد می تواند باعث شود که در کنترل و هدایت قایق خود با مشکل مواجه شوید. همچنین، باید مراقب طوفان ها باشید زیرا باران نه تنها می تواند دید شما را محدود کند، بلکه می تواند باعث ایجاد امواج بزرگ و شرایط آب خطرناک شود.

مطمئن شوید که محدودیت های قایق خود را درک کرده اید. اکثر کشتی ها یا قایق ها محدودیت های وزنی متفاوتی دارند. اگر قایق خود را بیش از حد بارگیری کنید، در معرض خطر واژگونی، غرق شدن یا به سادگی شکسته شدن از ساحل هستید. این همچنین به این معنی است که شما باید از سرعت های مختلفی که قایق شما قادر به انجام آن است آگاه باشید. یک قایق موتوری کوچک نمی تواند به همان سرعتی که یک قایق تندرو نیز می تواند حرکت کند یا رانندگی کند، همانطور که یک قایق تفریحی بزرگ با هندلینگ متفاوت از دو قایق دیگر است.

نکته ایمنی دیگر این است که از قوانین یا مقررات مربوط به آن آب پیروی کنید. این ممکن است به این معنی باشد که اگر دریاچه ای که شما یکی از آن هستید قانون «ممنوع از قایق در شب» داشته باشد، ممکن است گارد ساحلی دریاچه یا سازمان آب بتواند به شما بلیط بدهد. حتی برخی از مکان‌ها محدودیت سرعت دارند، درست مثل زمانی که شما در حال رانندگی با ماشین هستید. در واقع نوشیدن و استفاده از وسیله نقلیه آبی غیرقانونی است، همانطور که نوشیدن و رانندگی غیرقانونی است. بسته به اندازه کشتی، مسافران ممکن است مجاز به نوشیدن در هنگام سوار شدن به وسایل نقلیه آبی خاص باشند، تا زمانی که راننده مشروب ننوشد.

داشتن وسیله نقلیه آبی می تواند بسیار سرگرم کننده باشد، اما همیشه باید به یاد داشته باشید که مسئولیت هر فردی که در قایق شما است، بر عهده شماست. این بدان معناست که اگر کسی از زمین بیفتد و صدمه ببیند، ممکن است شما مسئول شناخته شوید و مجبور شوید هر گونه صورت حساب پزشکی که ممکن است داشته باشد را بپردازید. اگر بیمه قایق دارید که دارای پوشش مسئولیت است، ممکن است مجبور نباشید تمام هزینه های پزشکی را از جیب خود بپردازید. بیمه قایق بیشتر از این است که قایق شخص دیگری با قایق شما خراشیده شود یا هر گونه خسارت مالی که ممکن است در حین کار با قایق خود ایجاد کنید، اما می تواند مسئولیت صدمات بدنی را نیز پوشش دهد یا می توانید پوشش اضافی برای کسی که بدون بیمه قایق شما را می راند

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر