چه زمانی جراحی کاهش وزن انتخاب می شود؟

چاقی در خانواده من وجود دارد. این بهانه نیست، اما قطعا حقیقت است. فکر می کنم مقدر شده بود که چاق شوم، بخشی به دلیل ژنتیک و بخشی به دلیل پرخوری. من، مادرم و خواهرم چاقیم. بسیاری از خاله‌ها، عمه‌ها و دایی‌های من هم اضافه وزن دارند. بنابراین، من در وضعیت بدم تنها نیستم. من هر رژیم غذایی را که می توانید نام ببرید در ۵۳ سالی که روی این زمین زندگی کرده ام امتحان کرده ام و هیچ کدام از آنها به من کمک نکرده اند که وزنی که از دست داده ام را کاهش دهم.

بالاخره تصمیم گرفتم مشکل وزنم را جدی بگیرم. با جدیت، من در مورد جراحی کاهش وزن صحبت می کنم. من هنوز تصمیم نگرفته‌ام که چه نوع جراحی می‌خواهم، اما به دلیل ماهیت کمتر تهاجمی آن و سهولت برگشت، به کمربند لپ متمایل شده‌ام. من نگران این هستم که معده ام منگنه شود یا بیشتر آن برداشته شود. من دوست دارم که کمربند را بتوان در صورت نیاز تنظیم کرد و به حداقل بستری در بیمارستان نیاز دارد.

دلایل انتخاب جراحی کاهش وزن بسیار زیاد است که قانع کننده ترین آنها برای من موارد زیر است:

مشکلات سلامتی

من چندین مشکل سلامتی دارم که جراحی کاهش وزن را برای من انتخاب عاقلانه ای می کند. BMI من، یا BMI، ۵۸ است. این من را بسیار بالاتر از BMI مورد نیازم یعنی ۴۰ برای واجد شرایط بودن برای تیم ملی قرار می دهد. من از فشار خون خفیف، آپنه خواب، و آرتریت شدید لگن، زانو و دست رنج می برم. از همه مهمتر احساس می کنم بدون این جراحی در سنین پایین به دلیل عوارض چاقی می میرم.

ظاهر

من واقعاً برایم مهم نیست که دیگران در مورد من چه فکر می کنند. من هنوز عزت نفس بالایی دارم. با این حال، من دوست دارم ظاهرم را بیشتر برای خودم بهتر کنم، بلکه برای همسر و فرزندانم نیز. با ۴۳۰ پوند، مثل گذشته جذاب نبودم. من معتقدم همه مردم باید به ظاهر خود افتخار کنند و تمام تلاش خود را بکنند. برای من، این به معنای بهتر شدن و کاهش وزن است.

فعالیت

من قبلاً یک زن فعال بودم. وقتی جوان بودم، اسنوبرد سوار مشتاق بودم. من عاشق پیاده روی، ماهیگیری، کمپینگ و کار در حیاط بودم. همه فعالیت های مورد علاقه من اکنون غیرممکن است. من به دلیل آرتروزی که دارم با عصا راه می روم که احتمالا با کاهش وزن بهبود می یابد. همچنین، من دوست دارم به جای کناره گیری از سردرد یا هر بیماری دیگری که وجود ندارد، بتوانم به خانواده ام در فعالیت های آنها بپیوندم.

همانطور که می بینید، دلایل خوبی برای در نظر گرفتن جراحی کاهش وزن دارم. اگر بتوانم وزن کم کنم و سالم باشم، سال های زیادی فرصت دارم. بسیاری از مردم کسانی را که جراحی کاهش وزن را انتخاب می کنند، تمسخر می کنند و ادعا می کنند که آنها “راه آسان” را انتخاب می کنند. من مخالفم جراحی هرگز آسان نیست و کسانی که تحت این نوع جراحی قرار گرفته اند باید بر آنچه می خورند نظارت کنند و عادات غذایی خود را تغییر دهند. می دانم که راه آسانی نخواهد بود، اما این مسیری است که احساس می کنم باید آن را طی کنم.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر