چگونه هضم را به طور طبیعی در خانه بهبود دهیم؟


نحوه بهبود سیستم گوارش

چگونه هضم را به طور طبیعی در خانه بهبود دهیم؟
به طور طبیعی هضم غذا را بهبود می بخشد

اگر از مشکلات گوارشی مانند نفخ، یبوست، درد معده، اسهال، سندرم روده تحریک پذیر، سندرم روده التهابی، سوزش سر دل و غیره رنج می برید، این شغل برای شما مناسب است. ما در این مقاله در مورد “چگونگی بهبود هضم به طور طبیعی در خانه” صحبت خواهیم کرد.


۱. به جویدن ادامه دهید
:

جویدن اغلب نادیده گرفته می شود، اما برای هضم مناسب ضروری است. وقت بگذارید و ۲۰ تا ۳۰ ثانیه قبل از قورت دادن بجوید.

۲. مقدار زیادی فیبر بخورید:

بسیار مهم است که مقدار کافی فیبر مصرف کنید. باعث می شود غذای شما به آرامی در روده ها حرکت کند. از آنجایی که غذاهای چرب به سختی هضم می شوند، سعی کنید آنها را با فیبر مصرف کنید.

۳. آب بنوشید: 

نوشیدن آب کافی با حل کردن چربی ها و فیبر محلول به هضم کمک می کند و به غذا اجازه می دهد راحت تر در روده ها جریان یابد.

۴. انجام ورزش:  

بدن خود را حرکت دهید – راه بروید، بدوید، وزنه بردارید یا یوگا انجام دهید که باعث می شود غذا در سیستم گوارش شما حرکت کند. ورزش جریان خون را در اندام های شما افزایش می دهد و ماهیچه های دستگاه گوارش شما را درگیر می کند.

۵- استرس را کاهش دهید: 

احساس استرس یا اضطراب می تواند سیستم گوارش شما را مختل کند زیرا مغز و دستگاه گوارش شما به هم متصل هستند. تمرینات کاهش استرس را امتحان کنید و تکنیک های آرامش و/یا نشت بیشتری را دریافت کنید.

۶. غذای گرم بخورید. 

طحال با گرما بهتر عمل می کند و از سرما بیزار است. دستگاه گوارش ما برای تجزیه و هضم صحیح غذا به گرما نیاز دارد. سوپ سبزیجات یا چای پخته را در برنامه غذایی خود قرار دهید.

۷. ترک سیگار: 

سیگار کشیدن بیش از حد می تواند بر سیستم گوارش تأثیر بدی بگذارد. تأثیر منفی جدی بر روی سیستم گوارشی دارد زیرا کیفیت انتهای مری را مختل می کند. همانطور که همه ما می دانیم، سیگار باعث سرطان می شود و احتمال ابتلا به سرطان دستگاه گوارش را افزایش می دهد.

۸- کمتر الکل بنوشید: 

تا زمانی که متوجه شوید بعد از یک شب نوشیدن الکل، هضم شما کمی متلاطم است؟ الکل در ترشح اسیدها در ماهیچه های معده و جذب مواد مغذی نقش دارد، پس مراقب باشید که زیاد مصرف نکنید.

۹. کاهش وزن: 

اضافه وزن می تواند تاثیر بدی بر سیستم گوارش شما داشته باشد. به دلیل افزایش وزن، گاهی اوقات دریچه بین معده و مری به طور کامل بسته نمی شود و به اسید معده اجازه می دهد تا به مری برگردد. بنابراین سعی کنید برای بهبود سیستم گوارش خود از اضافه وزن دوری کنید.

۱۰. آب زیره: 

آب جیرا یا زیره یکی از بهترین درمان های طبیعی برای سیستم گوارش ضعیف است. در یک تابه، یک فنجان آب ساده اضافه کنید و سپس یک قاشق چای خوری زیره را در آن بریزید. اجازه دهید آب بجوشد تا به نصف مقدار کاهش یابد. بعد از معاینه آب بنوشید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/