چین از سلاح عجیبی رونمایی کرد


چین از سامانه راداری قدرتمند جدید خود با قابلیت شناسایی ماهواره های دشمن به نام SLC-18 رونمایی کرد.

چین اکنون یک سیستم راداری جدید قدرتمند دارد که می تواند ماهواره های دشمن را شناسایی و به کشورهای دوست برساند. البته این کشور اشاره نکرده است که کدام کشورها را دوست دارد.

این سیستم راداری SLC-18 نام دارد و هفته گذشته در نمایشگاه بین المللی هوانوردی و هوافضای چین در ژوهای، استان گوانگدونگ به نمایش گذاشته شد.

این سیستم توسط یک شرکت دولتی به نام China Electronics Technology Group Corporation (CETC) در حال توسعه است.

چین از سلاح عجیبی رونمایی کرد

سان روی معاون مدیر CETC گفت: این رادار نظارت زمینی نسبتاً مقرون به صرفه ای از اهداف فضایی را برای خدمت به کشورهای دوست فراهم می کند و آگاهی موقعیتی را در برابر ماهواره های در مدار نزدیک زمین برای متعادل کردن وضعیت میدان نبرد فراهم می کند.

او می گوید که این سیستم جدید به طور ویژه برای کنترل صورت فلکی ماهواره های تجسسی در مدار نزدیک زمین که متشکل از صدها ماهواره در مدارهای مختلف و توسط ایالات متحده مستقر هستند، مجهز شده است.

وی افزود: رادار تجسسی فضایی ما می‌تواند ماهواره‌ها را از فاصله دور شناسایی کند و می‌تواند آنها را دسته‌بندی کند تا یک پایگاه راداری تشکیل دهد که می‌تواند به تجهیزات دیگر کمک کند تا بر این اساس پاسخ دهند و همچنین از داده‌های ماهواره‌ها برای کمک به انتقال تصمیم به مرکز فرماندهی استفاده می‌کند.

به گفته سازندگان این سامانه، مجموعه ای از رادارهای SLC-18 که در مکان های مناسب قرار گرفته اند، می توانند تمامی ماهواره ها را در یک منطقه خاص ثبت کنند، ورود ماهواره های دیگر را رصد و پیش بینی کنند و به فرماندهان حاضر در زمین زمان کافی برای واکنش نشان دهند. و اقدام مناسب را انجام دهند.