ژنرال صهیونیست: پایگاه های نیروی هوایی اسرائیل در جنگ آینده فلج خواهند شد


به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری فارس، «اسحاق بریک» ژنرال ارتش رژیم صهیونیستی و رئیس سابق کمیته گلایه سربازان در تازه ترین اظهارات خود به آماده نبودن پایگاه های هوایی این رژیم برای جنگ چندگانه اعتراف کرد. جبهه ها

وی در یادداشتی در روزنامه «هاآرتص» نوشت: پایگاه های نیروی هوایی هدف استراتژیک دشمن در جنگ چند جبهه آینده است. موشک های نقطه به نقطه با کلاهک های چند صد کیلوگرمی پرتاب خواهند شد و پهپادهای بدون سرنشین روزانه از فاصله صدها کیلومتری این پایگاه ها را هدف قرار خواهند داد. اسکادران های پهپاد روزانه بر فراز پایگاه های هوایی پرواز خواهند کرد و فعالیت و جت های جنگنده این پایگاه ها را به شدت هدف قرار خواهند داد.

وی تاکید کرد: نیروی هوایی آمادگی لازم برای این موضوع را ندارد و حتی امکانات اندکی که در پایگاه های مذکور از نظر نیروی انسانی و تجهیزات برای تضمین ادامه کار در جنگ چند جبهه وجود داشت، به سرعت رو به زوال است.

بریک ادامه داد: هر پایگاه هوایی دارای یک گردان از نیروهای ذخیره است که مسئول عملیاتی نگه داشتن پایگاه ها در زمان جنگ هستند تا جنگنده ها بتوانند پرواز کنند، فرود بیایند و ماموریت های خود را انجام دهند. این گردان وظیفه جمع آوری ترکش از باندهای هوایی، اطفاء حریق احتمالی پس از اصابت موشک، مداوای مجروحان و آماده سازی مجدد پایگاه برای عملیات را بر عهده دارد.

وی در ادامه نوشت: سال هاست که در نیروی هوایی رژیم صهیونیستی کار سازماندهی شده ای انجام نشده است. از زمان تشکیل گردان ذخیره، ارتش اسرائیل آنها را به رسمیت نمی شناسد. این امر منجر به کمبود شدید افراد و تجهیزات شده و گردان های مذکور در جنگ آینده نمی توانند به وظایف خود عمل کنند.

بریک تاکید کرد که اکثر گردان های پایگاه ها امروز در حالت فروپاشی قرار گرفتند. هیچ وظیفه و وسیله ای برای خاموش کردن آتش وجود ندارد. تقریباً هیچ آمبولانس و وسایل نقلیه حمل و نقل و غیره در پایگاه دیده نمی شود.

او چندی پیش در مقاله ای نوشت که رژیم صهیونیستی اگر وارد یک جنگ تمام عیار شود در بدترین سناریو قرار خواهد گرفت.

بریک تصریح کرد: ارتش رژیم صهیونیستی آمادگی ورود به جنگ را ندارد و در عین حال فرماندهان و مقامات نظامی از کمبودها و مشکلات موجود در ارتش آگاهی ندارند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید