کاهش وزن عقل سلیم – آیا هورمون های شما چاق می شوند؟

ما به دنبال دلایل واضح افزایش وزن هستیم، با این امید که یک راه حل ساده مفید باشد. کمتر بخورید و بیشتر ورزش کنید. اما این مشکل برای برخی افراد بسیار پیچیده تر است. مشکلات هورمونی قطعا می تواند باعث افزایش وزن شود.

برخی از زنان در سنین پایین از اختلالات هورمونی رنج می برند. برخی از دختران جوان دوره های خیلی زود یا دیررس را تجربه می کنند. برخی پریودهای بسیار دردناک یا بسیار سنگین دارند. بعدها در زندگی، بسیاری از این زنان یائسگی سختی را تجربه می کنند. برای آنها، این ممکن است زمان مشکلات هورمونی و مشکلات وزن باشد.

مردان نیز می توانند مشکلات مختلفی داشته باشند و اغلب تشخیص داده نمی شوند.

مصرف بیش از حد الکل و قرار گرفتن در معرض ترکیبات زنو استروژن موجود در مواد شیمیایی منجر به تغییرات هورمونی نامناسب می شود. حتی سطوح بالای فیتواستروژن‌ها مانند آنهایی که در محصولات سویا یافت می‌شوند، می‌توانند منجر به تغییرات هورمونی شوند که ممکن است به صورت مشکلات باروری و افزایش وزن ظاهر شوند.

استروژن: سطوح نرمال برای کنترل اشتها طراحی شده است. استروژن از چاقی احشایی در زنان محافظت می کند. سطوح پایین اثر معکوس خواهد داشت.

پرولاکتین: این هورمون اضافی از تولید لپتین جلوگیری می کند که منجر به افزایش اشتها می شود. پرولاکتین همچنین مقاومت به انسولین را افزایش می دهد که به دلیل اختلال در تنظیم قند خون، فشار بر کاهش وزن را افزایش می دهد.

تستوسترون؛ سطوح پایین تر در مردان منجر به افزایش تجمع چربی احشایی می شود. چاقی همچنین باعث کاهش تستوسترون در مردان می شود.

هورمون رشد: کورتیزول، یک هورمون استرس خاص را مهار می کند و چربی احشایی را کاهش می دهد.

DHEAاین ماده پیش ساز تستوسترون است. مصرف مکمل ها در مقادیر کم باعث افزایش انرژی و تندرستی و کاهش چربی بدن می شود.

تیروئید. چربی سوزی را افزایش می دهد. سطوح پایین تیروئید به دلیل متابولیسم کند باعث افزایش پلاک می شود.

تصویر هورمون پیچیده است. هر هورمون نقش فردی در متابولیسم چربی سالم دارد. اما هورمون ها بر یکدیگر تأثیر می گذارند و عملکردهای خاص خود را دارند.

سطح هورمون ها با آزمایش خون بررسی می شود. این هورمون ها در محدوده پایین تر را می توان با جایگزین های طبیعی هورمون تکمیل کرد. اگرچه این هورمون ها منشأ طبیعی ندارند، اما به گونه ای طراحی شده اند که کپی دقیقی از هورمون های ما باشند.

تاثیر تشخیص و تجویز صحیح می تواند برای بسیاری از افراد شگفت انگیز باشد. مشتریان نه تنها وزن کم می کنند، بلکه از بسیاری جهات سود می برند. تغییر در خلق و خوی واضح ترین است. معمولا انرژی بیشتر، خواب بهتر و بهبود انگیزه عاطفی گزارش می شود.

آزمایش خون به بهترین وجه توسط یک پزشک متخصص در هورمون ها تفسیر می شود. دلیل آن این است که خواندن آزمایش خون نه فقط به صورت اعداد، بلکه در زمینه رفاه عمومی مراجعین ممکن است به تخصص خاصی نیاز داشته باشد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر