کاهش ۱۵ درصدی بارش در آذربایجان شرقی/ حلقه آب های تبریز را به هم متصل می کند


یوسف غفارزاده صبح امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار داشت: با وجود اینکه از نظر بارندگی سال پربارندگی خوبی داشتیم و بیشتر بارش ها برف بود اما وضعیت بارندگی در آذربایجان شرقی نسبت به سال های گذشته ۳ درصد کاهش داشت. سال ها. ” این نشان می دهد که میزان بارش ۱۵ درصد کمتر از میانگین بلند مدت است.

وی با بیان اینکه جلفا با ۱۰۲ میلی متر کمترین و ورزقان با ۳۰۵ میلی متر بیشترین بارندگی را در آذربایجان شرقی داشته اند، افزود: البته میانگین دما در سال آبی جاری یک تا یک و نیم درجه کمتر از میانگین دما است. در میان مدت که تاثیر زیادی بر میزان مصرف آب در استان دارد، اما در صورت گرم شدن هوا و کنترل نشدن مصرف و عدم کاهش ۵ تا ۱۰ درصدی مصرف آب، در شهرها. مانند تبریز به دلیل ازدحام بیش از حد در تولید و مصرف آب با مشکلاتی مواجه خواهیم بود.

مدیرعامل آب منطقه ای استان تصریح کرد: تبریز یکی از کلان شهرهایی است که وضعیت عرضه و تقاضای آب نگران کننده است و به دلیل عدم تکمیل کوچ و عدم پهنه بندی توزیع آب، این شهر دارای آب نامتعادل است. شبکه.

وی خاطرنشان کرد: سد نهند، زرینه رود و چاه های دامنه سهند سه منبع تامین آب تبریز هستند. هدایت نقاط مصرف و جلوگیری از مصرف منابع حیاتی از جمله چاه در منطقه سهند.

غفارزاده گفت: چهار کیلومتر از ۲۶ کیلومتر رینگ جنوبی آب تبریز باقی مانده است که با تکمیل آن زرینه رود به شبکه آب چاه متصل می شود و تاثیر بسزایی در مدیریت منابع و امنیت آب خواهد داشت. در شهر.

انتهای پیام/۶۰۰۳۶
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید