کجای سرمایه طبیعی ایران در میان شن و ماسه و نهادهای متولی است؟


به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، تصور اینکه یاسوج پایتخت طبیعی ایران است کلیشه ای و تکراری شده است، اما همین سرمایه طبیعی ایران در این موقع از سال به دلیل مبارزه با بیماری های قلبی و عروقی و … البته آب و هوای خوبی که ارائه می دهد در مقایسه با سایر مناطق، مسافران را استقبال می کند و گردشگران زیادی دارد.

مهمانانی که برای گذراندن اوقات خود در خنکای آبشار همیشه زیبای ساتی یاسوج می آیند یا به تنگ گنجه می روند یا به کاکان می روند یا از یاسوج به سی سخت می روند. مقصد مسافران در هر کجای این شهر باشد، متولیان باید فضای لازم را برای مسافران فراهم کنند و گردشگران هر چند ساعت یا چند روز در اینجا هستند، باید احساس خوبی داشته باشند و متولیان باید فضا را فراهم کنند.

یکی از اینها رئیس شهرداری است که گویا شهر را ترک کرده است، یاسوج پر از گداها و کلاهبرداران است که می توان چهره آنها را تشخیص داد که از پاکستان آمده اند و اصرار دارند یا فال مردم را بخوانند یا دست درازی کنند.

اگر در هر نقطه ای از شهر یاسوج پشت چراغ قرمز بمانید، شاهد حمله آن ها خواهید بود که کمک می خواهند و قسم می خورند که به هر چیزی که دارند کمک کنند.

۲۵ تیرماه یاسوج به مدت دو روز میزبان جشنواره ملی کوچ عشایر است و باید همه شرایط برای برگزاری هر چه بهتر این جشنواره فراهم شود اما وضعیت شهر یاسوج گواه این مشکل نیست و پایتخت طبیعی است. ایران در محاصره گدایان و کویرنشینان است.

انتهای پیام/ ۸۲۰۲۴
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید