کدام یک بهتر است دست خود را با ضدعفونی کننده یا صابون ضدعفونی کنید؟


دست های خود را ضدعفونی کنید

دست های خود را ضدعفونی کنید
دست های خود را ضدعفونی کنید

به نظر من صابون یا ضدعفونی کننده دست بهترین راه برای از بین بردن ویروس کرونا است. این در واقع سوال نادرستی است. بنابراین، در توصیف تمایز، فکر می کنم توضیح زیر برای همه مفید خواهد بود.

صابون چگونه کار می کند؟

صابون معمولی برای جدا کردن کثیفی، چربی و هر چیز دیگری روی پوست شما صرف نظر از محتویات آن از پوست شما استفاده می کند. در مورد صابون، هیچ تضمینی وجود ندارد که میکروب ها و ویروس ها را از بین ببرد. در عوض، فقط به شما کمک می کند آن را از روی پوست خود بشویید. برخی از محققان بر این باورند که صابون می تواند با از بین بردن پوشش روغنی که ویروس برای تماس با سلول های انسانی استفاده می کند، ویروس را با موفقیت از بین ببرد. برخی دیگر بر این باورند که شستن در واقع پاکت های ویروس را مجبور می کند که غشاء را باز کرده یا بشکند و به ویروس اجازه می دهد از روده خود ترشح کند. در هر صورت، حباب های صابون به همراه تمیز کردن کامل تمام نواحی دست و انگشتان، احساس شادابی را در شما ایجاد می کنند.ویروس ها (و سایر میکروب ها) از پوست شما برداشته می شوند و در مجرای فاضلاب شسته می شوند.

شستن و آبکشی در مراسم ضروری است. همانطور که می دانید دو تعبیر از تولدت مبارک. از سوی دیگر، هیچ کس نمی‌خواهد آواز شما را بدون کلید بشنود. در عوض از هزار و یک تا بیست بشمارید.
هنگام شستشو با صابون، استفاده از آب سرد یا گرم تفاوتی ندارد. این توسط تحقیقات پشتیبانی می شود (من از داوطلبانی که به نام علم، عمدا دستان خود را با میکروب پوشانده اند تا به این موضوع کمک کنند، تشکر می کنم).

اگر همچنان علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد هشدارهای شستن دست و چرایی اهمیت آنها هستید، توضیح عمیق ما را در مورد نحوه عملکرد آنها بررسی کنید، به علاوه این واقعیت… منتظر باشید… فقط ۵ درصد از جمعیت این کشور هستند. دست های خود را به درستی بشویید

ضدعفونی کننده دست چگونه کار می کند:

ضدعفونی‌کننده‌های دست با انفجار لایه بیرونی ویروس‌ها کار می‌کنند (و چه کسی اکنون نمی‌خواهد ویروس کرونا را بررسی کند؟). وقتی این میکروب‌های وحشتناک را که از نظر فنی واقعاً زنده نیستند، استریل می‌کنید، زیرا برای تکثیر باید سلول‌های شما را آلوده کنند، کاملاً می‌میرند. حداقل، این برنامه است.

راز این کار استفاده از ضدعفونی‌کننده‌هایی است که حداقل ۶۰ درصد الکل دارند، حداقل مقداری که از قفسه‌های فروشگاه خارج می‌شوند. از سوی دیگر، ضدعفونی‌کننده‌ها نمی‌توانند دست‌های شما را به خوبی صابون و آب با شستشوی کافی ضدعفونی کنند. از طرف دیگر نمی توان تعیین کرد که ضدعفونی کننده های دست چقدر موثر هستند.از آنجایی که آزمایش‌های آزمایشگاهی معمولاً توسط شرکت‌هایی انجام می‌شود که ضدعفونی‌کننده‌های دستی تولید می‌کنند و نتایج آن به اطلاع عموم نمی‌رسد، به‌علاوه همه چیز بستگی به این دارد که آیا مقدار زیادی از آن را روی آن قرار دهید و آن را مالش دهید تا خشک شود، طبق دستورالعمل، به علاوه همه چیز بستگی به آیا من زیاد سر خوردم و طبق دستور روی آن مالیدم تا خشک شود. با این حال، چربی و کثیفی همه دستان شما را فرا خواهد گرفت (و امیدوارم یک دسته از کروناویروس ها کاملاً مرده باشند). با این حال، ممکن است انتظار کمی از امنیت را داشته باشید. (CDC چنین می گوید.)
داستان دیگری به جزئیات کثیف ضدعفونی‌کننده‌های دست می‌پردازد، از جمله نحوه آزمایش آن‌ها و اهمیت ۰.۰۱ درصد باقی‌مانده، حتی اگر ضدعفونی‌کننده دست ادعا می‌کند که ۹۹.۹۹ درصد بیشتر میکروب‌های بیماری‌زا را از بین می‌برد.

نتیجه گیری این است:

در یک خرج کردن، ضد عفونی کننده دست مفید است. اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که هر یک از آنها را دریافت کنید. فقط اجازه ندهید که شما را فریب دهد که فکر کنید عاری از میکروب هستید. شما قبلاً این را می دانید، اما فقط برای تازه کردن حافظه خود:
فاصله ایمن بین دست ها و صورت خود را حفظ کنید.
در حال حاضر یا در آینده با دیگران دست نزنید.
اگر باید به خواربارفروشی یا سایر مناطقی که مردم در آن تجمع می کنند بروید، ماسک بزنید زیرا ویروس کرونا می تواند از طریق هوا پخش شود.
وقتی بیرون هستید، فاصله خود را با دیگران حفظ کنید و تا حد امکان کمتر به اشیا دست بزنید. همچنین شستن دست ها را فراموش نکنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/