کره شمالی موشک های بالستیک شلیک کرد


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، رسانه های محلی بامداد یکشنبه از شلیک یک موشک توسط ارتش کره شمالی خبر دادند.

رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی در بیانیه ای اعلام کرد که همسایه شمالی این کشور یک موشک بالستیک به سمت دریای شرق شلیک کرده است.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، گارد ساحلی ژاپن همچنین اعلام کرد این پرتابه ناشناس که احتمالاً یک موشک بالستیک است به سمت دریای ژاپن شلیک شده است.

بر اساس این گزارش، پرتاب آزمایشی موشک بالستیک امروز از پیونگ یانگ، هجدهمین نمایش این کشور در سال جاری (۲۰۲۲) است که به دستور کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی برای لغو ممنوعیت داوطلبانه موشک ها و انرژی هسته ای انجام شده است. تست ها

تنها یازده روز پیش بود که ارتش کره جنوبی اعلام کرد که دولت پیونگ یانگ یک موشک بالستیک قاره پیما با قابلیت حمل کلاهک هسته ای آزمایش کرده است.

شورای امنیت سازمان ملل متحد بعداً با استناد به آزمایش های موشکی اخیر، جلسه ای برای تشدید تحریم ها علیه کره شمالی تشکیل داد، اما قطعنامه آمریکا وتو شد. (جزئیات بیشتر)

کره شمالی از سال ۲۰۰۶ تحت تحریم های سازمان ملل بوده است، محدودیت هایی که شورای امنیت به طور پیوسته – و به اتفاق آرا – در سال های اخیر در تلاش برای کاهش بودجه برنامه های هسته ای و موشک های بالستیک پیونگ یانگ تشدید کرده است.

انتهای پیام/ خ
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید