کشتی آزاد بین المللی تونس ناخودی به فینال رفت و سرلک باز هم مغلوب گیلمان شد


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری داد، رقابت های بین المللی کشتی آزاد تونس به عنوان مرحله نهایی رده بندی اتحادیه جهانی در حال برگزاری است که ملی پوشان کشورمان در اوزان مختلف روی تشک رفتند. کادر فنی تیم ملی در ۲ وزن مسابقات را به عنوان چرخه انتخابی برای حضور در مسابقات جهانی در نظر گرفته است.

بر وزن ۵۷ کیلوگرم این مسابقات به صورت منظم و با حضور ۶ کشتی گیر در ۲ گروه ۳ نفره برگزار می شود که احمد محمدنژاد جوان و علیرضا سرلک با اودیت از هند در یک گروه قرار دارند. سرلک و جوان در اولین دیدار به مصاف هم رفتند که سرلک دو بر صفر پیروز شد.

در ادامه سارلک با نتیجه ۴ بر یک آئودیت را شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. او در این مرحله با توماس گیلمن، برنده طلای جهان و برنده برنز المپیک دیدار خواهد کرد. این ۲ کشتی گیر در جام جهانی ۲۰۲۱ با یکدیگر دیدار کرده بودند که این مزیت رقیب آمریکایی بود. گیلمان و سرلک بعد از حدود یک سال دوباره با هم درگیر شدند که سرلک در دیدار امروز ۱۱ بر ۷ شکست خورد و به فینال نرسید. سارلک قرار است جاستین جونیور را ملاقات کند. از آلمان برنز

محمدنژاد در دومین دیدار خود در سرشک مقابل اودیت از هند که رقابتی سخت و نفس گیر بود با نتیجه ۱۱ بر ۶ شکست خورد و به دور بعد بازماند.

بر وزن ۷۴ کیلوگرم که به صورت دوره ای با حضور ۳ کشتی گیر برگزار می شود. یونس امامی ابتدا به مصاف سزار الوان از برزیل رفت که با نتیجه ۱۰ بر صفر حریف خود را شکست داد. او در دومین دیدار خود به مصاف ساگار آلجان از هند می رود.

بر وزن ۷۹ کیلوگرم این مسابقات به صورت دوره ای و در ۲ گروه برگزار می شود که محمد نخودی و علی سوادکوهی در گروه الف قرار دارند که این ۲ آزادکار کشورمان در اولین دیدار مقابل هم قرار گرفتند که سوادکوهی با نتیجه ۵ بر ۵ پیروز شد. سوادکوهی در دیدار دوم مقابل چاندر مارسیلر از آمریکا با نتیجه ۹ بر ۶ شکست خورد و در سومین دیدار خود مقابل جورجیوس کوگیومتسیدیس با نتیجه ۳ بر یک پیروز شد. سوادکوهی از رسیدن به نیمه نهایی بازماند.

محمد نخودی در دیدار دوم مقابل جورجیوس کوگیومتسیدیس از یونان با نتیجه ۷ بر ۳ پیروز شد. در دیدار با مارسیلر ۱۰ بر صفر پیروز شد. بنابراین محمد نخودی راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله به دیدار بالیان گاوراو نقره آسیایی از هند رفت و با برتری ۱۰ بر صفر به فینال رفت. ناخودی برنده نقره جهان در فینال مغلوب بولات ساکایف از قزاقستان شد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید