کشیشان با تبیین اسلام واقعی در مقابل بدعت ایستادگی می کنند – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله رضا رمضانی شامگاه پنجشنبه در دیدار با طلاب و فرهنگیان هلال احمر گیلان با اشاره به شیوع ویروس کرونا و حضور طلاب و امدادگران هلال احمر اظهار داشت: بسیاری از طلاب و روحانیون هستند. مجاهدین در بیمارستان ها و قبرستان ها حضور داشتند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیتONE) وی در ادامه با اشاره به جهاد به تبیین و تاکید رهبری در این عرصه افزود: جهاد یعنی تلاش مضاعف که دارای دشمن و دشمن باشد.

آیت الله رمضانی با بیان اینکه تمام جهاد پیامبر اکرم(ص)پ) و یارانش در مکه جهاد تبیین بودند، افزود: از مصادیق جهاد تبیین می توان عاشورا و کربلا را نیز نام برد.

وی خاطرنشان کرد که امامان معصومONE) ایشان در حوزه تبیین جهاد پیشرو بودند، ادامه داد: این پیشرانی و رهبری زمانی که دشمنان در اسلام تحریف و بدعت ایجاد کردند.

کشیشان با تبیین اسلام واقعی در مقابل بدعت ایستادگی می کنند

آیت الله رمضانی تصریح کرد: وظیفه ما این است که با دو رویکرد غلط اسلام برای صلح مطلق و اسلام برای خشونت مخالفت کنیم. آمیزاسلام جامع را به جهانیان معرفی کنیم، گفت: اسلام دین محدودی نیست و باید به درستی و همه جانبه به مردم دنیا معرفی شود و در این میان باید به وظایف جهادی خود عمل کنیم.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیتONE) وی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) اولین تبیین کننده جهاد در دوران انقلاب بود، گفت: امام خمینی (ره) در زمانی که حکومت اسلامی را قبول نداشتند و به اسلام سکولار اعتقاد داشتند، اسلام واقعی را با جهاد معرفی کردند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری غیبت روحانیون در عرصه های مختلف را نوعی انحراف دانست و تصریح کرد: روحانیت باید برای تبیین مبانی اسلام در میدان جهاد تابعین حاضر شود و اینکه برخی می گویند. اینکه یک روحانی فقط باید نماز بخواند نوعی انحراف است.

آیت الله رمضانی برپایی حکومت دینی را از نتایج انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: روحانیون باید نتایج انقلاب را در عرصه های مختلف برای مردم تبیین کنند.

وی با اعلام پیشرفت های علمی ایران در حوزه نانو و هسته ای به عنوان یکی از ۵ تا ۱۰ کشور برتر دنیا، گفت: در زمینه نظامی نیز پیشرفت های زیادی داشته ایم و این پیشرفت ها باعث شده تا سایر کشورها حساب ویژه ای باز کنند. درباره ما.”

کشیشان با تبیین اسلام واقعی در مقابل بدعت ایستادگی می کنند

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه روحانیون همواره در خط مقدم خدمت رسانی به مردم هستند، افزود: خدمات طلاب و روحانیون و گروه های جهادی در دوران کرونا بر هیچکس پوشیده نیست.

آیت الله رمضانی با بیان اینکه روحانیون باید تبیین محتوا، شکل و قالب و تبیین اسلام در برابر بدعت و خرافات را در دستور کار قرار دهند، افزود: روحانیون برای تأثیرگذاری بیشتر مطالعات خود را افزایش داده و به شبهات پاسخ دهند. روز آیا برای مردم تکراری نیست؟

وی با اشاره به تلاش دشمن برای ایجاد فاصله بین مردم و روحانیت در فضای مجازی گفت: باید کاری کنیم که مردم نیازی به روحانیت احساس نکنند و در عرصه واقعی و مجازی حضور فعال تری داشته باشند. فضایی برای خنثی کردن نقشه دشمن

آیت الله رمضانی ماه محرم را فرصتی برای تبیین جهاد عنوان کرد و گفت: رسانه ها باید جهاد تبیین را به صورت علمی و هنری به جامعه معرفی کنند تا مردم حقایق را بدانند.

وی با بیان اینکه سخنرانی در ماه محرم و صفر باید قانع کننده و مبتنی بر واقعیت های تاریخی باشد، تصریح کرد: تحلیل ها باید واقع بینانه و جامع و صحیح، تعدیل های قوی و منطقی صورت گیرد.