کلاس های درس باید نصب و مجهز به تهویه هوا باشد/ آذربایجان شرقی یکی از ۶ استان پرخطر کرونا است


به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، عابدین خرم امروز در پنجاه و پنجمین جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا در استان درباره افزایش سفر و ورود گردشگران به استان اظهار داشت: آذربایجان شرقی جزو ۶ کشور برتر است. استان‌های پرخطر در رابطه با احتمال افزایش تعداد مبتلایان، از اطلاعیه وزارت بهداشت به نظر می‌رسد به دلیل کرونا است که باید تلاش کنیم شرایط را به خوبی و با کمترین آسیب ممکن مدیریت کنیم.

وی با اشاره به کاهش سرعت اپیدمی کرونا در ماه های اخیر، افزود: بروز این بیماری در دنیا و کشور ما دوباره افزایش یافته است و در حال حاضر سه شهر استان دارای وضعیت نارنجی رنگ هستند.

استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: در صورت عدم رسیدگی به این وضعیت و رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی، احتمال قرمز شدن شهرها و افزایش تعداد بستری ها و مصدومان در استان زیاد است.

خرم گفت: با توجه به نزدیک بودن ایام محرم و صفر و برپایی مجالس عزاداری، لازم است هیئات مذهبی و مسئولان سازمان تبلیغات اسلامی تا حد امکان و امکان رهنمودهای بهداشتی از جمله برگزاری مراسم در فضای باز را رعایت کنند. تهویه مناسب در اتاق ها به دقت توجه کنید.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین به افزایش سفر به استان اشاره و بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی در سفر و نظارت جدی بر ورود مسافران به استان ها تاکید کرد.

وی در خصوص فعالیت مراکز آموزش و پرورش با بیان اینکه مدارس از مهرماه به صورت حضوری فعالیت می کنند و تصمیمی برای تعطیلی مراکز آموزش و پرورش وجود ندارد، افزود: با توجه به ضرورت نصب و تجهیز ۱۶ هزار کلاس درس به تهویه مطبوع، آموزشی و آموزشی. باید با استفاده از ظرفیت خیرین و والدین در این زمینه اقدام کرد.

خرم با اشاره به اینکه طی سه سال گذشته رسانه ها گام های بسیار خوبی در جهت فرهنگ سازی رعایت دستورالعمل های بهداشتی برداشته اند، افزود: با توجه به افزایش آمار ابتلا و کاهش توجه شهروندان به رعایت دستورالعمل های بهداشتی. ، رسانه ها بدون ایجاد نگرانی برای آگاهی عمومی عمل می کنند.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین بر استقرار تیم های سیار واکسیناسیون با همکاری هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی، نظارت بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی در داروخانه ها و مطب ها و رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در اصناف و مراکز تجاری تاکید کرد. .

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید