کلاهبرداری میلیاردی با ترفند اشتغالزایی در شرکت های عسلویه – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، سرهنگ جوشن سهرابی ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تعدادی از شهروندان با مراجعه به پلیس آگاهی شهرستان دشتی اعلام کردند که یک نفر به عنوان مدیر گزینش منطقه ویژه پارس جنوبی معرفی و به آنها قول استخدام در عسلویه داده است. شرکت ها . قادر بودن با دادن و کلاهبرداری مبالغی از آنها با این ترفند، پیگیری پرونده در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه متهم با استفاده از فن بیان از ۱۵ شهروند کلاهبرداری کرده است، تصریح کرد: تحقیقات ویژه تحقیقات پلیس آگاهی برای شناسایی متهم انجام شد.

رئیس پلیس آگاهی استان بوشهر تاکید کرد: ماموران با شناسایی متهم موفق شدند این فرد را در مخفیگاهش در یکی از شهرستان های استان دستگیر و در یک عملیات غافلگیرانه به شهرستان دشتی منتقل کنند.

وی تاکید کرد: متهم پس از رویارویی با شبهات و مشاهده مدارک موجود به جرم و کلاهبرداری یک میلیارد ریالی اعتراف و با جبران خسارات وارده موافقت کرد.

سرهنگ سهرابی گفت: پس از تکمیل تحقیقات، پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی ارسال و متهم با قرار لازم روانه زندان خورموج شد.

وی با تاکید بر اینکه امنیت و آرامش شهروندان خط قرمز پلیس است، به شهروندان توصیه کرد; فریب افرادی را که تحت عناوین مختلف درخواست پول می کنند با وعده استخدام در شرکت ها و گزارش موارد مشکوک به سامانه ۱۱۰ نخورید.