کلاهبردار ۱۱۰ میلیاردی در قم دستگیر شد


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سردار «سید محمود میرفیزی» در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در پی دریافت شکایت مبنی بر فروش ۲ هزار متری زمین مرغوب قم به ارزش ۱۱۰ میلیارد ریال به وی. در حالی که متعلق به دیگری است و کلاهبرداری انجام شده است.

وی افزود: بلافاصله تیمی از کارآگاهان مجرب پلیس آگاهی استان تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کردند و مشخص شد متهم با انجام مانورهای کلاهبرداری و جلب اطمینان خریدار از طریق اظهارنامه، زمین های مذکور را به وی فروخته است.

فرمانده انتظامی استان قم ادامه داد: با تلاش مضاعف کارآگاهان، متهم که دارای سابقه کیفری غصب عنوان وکالت بود، شناسایی و با هماهنگی قضایی در یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر شد.

وی تصریح کرد: متهم اذعان داشت که با ارائه وکالتنامه خلاف واقع به یکی از دفاتر اسناد رسمی قم، از قصور دفتر سوء استفاده کرده و با تنظیم سند قطعی، زمین مذکور را به شاکی واگذار کرده و مبلغی را دریافت کرده است. ۱۱۰ میلیارد ریال. .

میرفیزی گفت: متهم در نهایت به مرجع قضائی استان معرفی و با صدور دستور قضایی مقتضی روانه زندان شد.

فرمانده انتظامی استان قم به شهروندان توصیه کرد: قبل از خرید ملک، اسناد مالکیت فروشنده و ایادی قبل از مراجعه به مالک اصلی و احراز اصالت مدارک، در صورت امکان با فروشندگان به صورت حضوری یا تلفنی مذاکره و با استعلام از دفاتر اسناد رسمی و سازمان ثبت اسناد و املاک شهرستان مربوطه نیز اطمینان حاصل کنند. اصالت مدارک به گونه ای که کالا مورد سوء استفاده افراد جعلی و کلاهبرداران قرار نگیرد.

انتهای، آخر پیام/۷۸۰۲۳
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید