کمبود زمین برای اشتغالزایی یکی از مشکلات شوش برای جذب سرمایه گذار است – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، محمد بهمن بعدازظهر شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان شوش با تاکید بر اینکه باید به سرمایه گذاران این شهرستان توجه ویژه شود، اظهار داشت: شوش از فرصت ها و ظرفیت های بسیار خوبی در بحث تحول برخوردار است. . صنایع و طرح های مرتبط با کشاورزی انتظار می رود دستگاه ها و ادارات اجرایی با سرمایه گذاران برای صدور مجوز همکاری کنند.

وی به مشکل اساسی جذب سرمایه گذار در شهرستان شوش اشاره کرد و افزود: در این شهرستان با مشکل اختصاص زمین به سرمایه گذاران برای راه اندازی طرح های اشتغال زایی مواجه هستیم.

مدیر دفتر سکوت شوش تصریح کرد: با توجه به اینکه شهرک صنعتی در شهرستان از نظر واگذاری زمین تکمیل شده است، بحث واگذاری زمین برای جذب سرمایه گذار در شوش به یک موضوع بزرگ تبدیل شده است زیرا در شوش سرمایه گذار وجود دارد اما زمین وجود ندارد.

بهمن خواستار رفع مشکل تخصیص زمین برای طرح های اشتغال زایی شد و افزود: با رفع این مشکل حضور سرمایه گذاران در این شهرستان افزایش می یابد و با راه اندازی طرح های آنها تحولی در بحث اشتغال جوانان ایجاد می شود.

رئیس اداره صنعت و معدن شهرستان شوش به برنامه ریزی برای پیشرفت بیش از ۵۰ درصدی در این شهر اشاره کرد و ادامه داد: طرح خوراک دام، طرح تولید مصنوعات چوبی، طرح بسته بندی محصولات، طرح تولید پنجره های پی وی سی و … طرح توسعه فولاد، طرح تولید رول پلاستیک، طراحی خردکن از جمله پروژه های با پیشرفت بیش از ۵۰ درصدی هستند که در آینده نزدیک در سوش به بهره برداری خواهند رسید.

بهمن گفت: تولید خمیر کاغذ یکی از پروژه های مهم است و با توجه به اینکه برخی از شرکت های تولیدی شهرستان شوش نیاز اساسی به این ماده اولیه دارند، انتظار می رود دستگاه های اجرایی در زمینه صدور مجوز همکاری کنند تا شاهد بهره برداری باشیم. این پروژه در اسرع وقت».

وی بیان کرد: برای این پروژه حدود ۳۰ هکتار زمین مورد نیاز است و در حال انجام همکاری بین منابع طبیعی، جهاد کشاورزی و مسائل اراضی این کشور هستیم و پیش بینی می شود شرایط آبی شهرستان نیز تامین کننده آب و مسئله باشد. مجوزهای این پروژه دارای طرح همکاری لازم است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان شوش با قدردانی از پیگیری ها و تلاش های نماینده مردم شوش و کرخه در مجلس برای جذب سرمایه گذار گفت: برخی سرمایه گذاران با مشکلاتی مانند. پروژه ها را راه اندازی کند و نماینده مردم شوش در مجلس مشکلات آنها را پیگیری و تسهیلات دریافت کند.

وی خواستار همکاری تمامی ادارات و دستگاه های اجرایی شوش با سرمایه گذاران شد و گفت: مشکل برق یکی دیگر از مشکلات توسعه طرح های اشتغال زایی در شوش است که انتظار داریم حل این مشکل در دستور کار قرار گیرد. مدیران.”

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان شوش تصریح کرد: اگر زمان صدور مجوز و بروکراسی اداری برای سرمایه گذاران آسان و کوتاه شود شاهد جذب سرمایه گذاران بیشتری از سوی شهرهای شوش و کرخه خواهیم بود.