کمبود مدرسه یکی از مشکلات اساسی استان قم است – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، سید محمدتقی شاهچراغی روز چهارشنبه در نشست مجمع خیرین مدرسه ساز استان قم با علمای فعال در امر مدرسه سازی که در سالن اجتماعات اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس قم برگزار شد، اظهار داشت: : موضوع کمبود مدرسه در استان قم یکی است. یکی از مشکلات اساسی است که ما با آن دست به گریبان هستیم، در عین حال باید گفت که یکی از اساسی ترین نیازها در بحث مدرسه سازی زمین است که باید از طرق مختلف تامین شود.

استاندار قم تامین آب، برق و گاز را از دیگر مشکلاتی برشمرد که خیرین مدرسه ساز با آن دست و پنجه نرم می کنند و افزود: مدرسه سازی یک مشکل شخصی نیست بلکه به نفع عموم است، به همین دلیل مدیران نباید از این مشکل استفاده کنند. ابتدا به دنبال جذب پول و مسائل مالی باشید. و برای رفع مشکل کمبود مدرسه از ظرفیت همه نهادهای ذیربط استفاده شود.

استاندار قم گفت: رفع مشکلات مجموعه هایی مانند شرکت ابا در شهرداری وظیفه خیر مدرسه ساز نیست، بلکه باید این مشکلات در بین مدیران حل شود و این کار جهادی می طلبد.

شاهچراغی ادامه داد: شهرداری هر چه سریعتر مجوزی مانند حفاری خطوط لوله را صادر کند و شرکت ابا در مقابل، او باید در عرض یک هفته کار عملیات را شروع کند.

وی افزود: انجمن خیرین مدرسه ساز باید فهرستی از تمامی پروژه هایی که در دست ساخت است و پیش بینی می شود تا پایان امسال به اتمام برسد تهیه و به شهرداری ارسال کند.

استاندار قم در ادامه بیان کرد: شهرداری قم نیز موظف است این اطلاعات را در اختیار شهرداران مناطق هشت گانه قرار دهد. گانش برقراری ارتباط برای افزایش تعامل با خیرین مدرسه.

شاهچراغی خاطرنشان کرد: تعامل دیگری که خیرین مدرسه ساز می توانند با شهرداری داشته باشند بحث تجاری سازی بخشی از مدرسه است که می توان طرح های مختلفی برای آن در نظر گرفت. علاوه بر این می توان از ظرفیت پارک های بزرگ نیز برای ساخت بخشی از مدرسه استفاده کرد. مدرسه

استاندار قم در پایان گفت: مشکلات و مسائلی که در این جلسه مطرح شد واقعاً به گونه ای نیست که کار مهم مدرسه سازی مورد نیاز طلاب قم به تعویق بیفتد، حالا مردم به کجا رسیده اند. مدیران نیز باید با تلاش خود به خیرین کمک کنند و همراهی کنند.»