کمپین ناتو در اروپا و پخش طولانی مدت با ترفندهای جدید


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری پدر، یک مقام ارشد آمریکایی سه شنبه شب به وقت تهران گفت که ایالات متحده در نشست سران ناتو در مادرید، استقرار نظامی جدید و بلندمدت «در سراسر اروپا» را اعلام خواهد کرد.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی ایالات متحده به خبرگزاری فرانسه گفت: «اعلامیه های ویژه روز چهارشنبه در مورد تعهد بلندمدت به استقرار نیروهای زمینی، دریایی و هوایی بیشتر صادر خواهد شد.»

او گفت که نیروها روی دریای بالتیک، بالکان و جناح شرقی ناتو در مرز روسیه متمرکز خواهند شد. سالیوان گفت ناتو یافته های خود را در مورد وضعیت نیروهای ائتلاف اعلام خواهد کرد.

او استدلال کرد که تقویت نیروهای ناتو در اروپا فقط پاسخی به بی ثباتی فوری ناشی از تهاجم روسیه به اوکراین نیست، بلکه یک تغییر بلندمدت در واقعیت استراتژیک است.

سالیوان گفت: «در اجلاس سران، خواهید دید که ائتلاف به این تعهد عمل می کند و ایالات متحده نیز به این تعهد عمل می کند.

وی گفت یکی از اظهارات این بود که شش ناوشکن نیروی دریایی آمریکا به جای چهار ناوشکن فعلی در پایگاه روتا در جنوب اسپانیا مستقر شود.

سالیوان در پاسخ به سوالی درباره تهدید ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه مبنی بر قرار دادن موشک‌ها و هواپیماهای هسته‌ای در بلاروس، گفت که این موضوع برای کل اتحاد ناتو نگران‌کننده خواهد بود. این موضوع نگرانی ایالات متحده است و ما به آن رسیدگی خواهیم کرد.

در همین حال، یکی از نمایندگان پارلمان فرانسه روز دوشنبه گفت که ناتو بزرگترین تهدید برای صلح جهانی است زیرا اتحادیه اروپا را برای مقابله با روسیه و چین تحت فشار قرار می دهد و به دنبال تخریب “منطقه حائل” با وادار کردن کشورهای بی طرف به جهت گیری در این رویارویی است.

«به لطف تبلیغات گسترده ناتو، مشخص شده است که سازمانی که زمانی توسط آن رهبری می شد [رئیس‌جمهور فرانسه] امانوئل مکرون به عنوان مرده مغزی توصیف شده است که از یک اتحاد فراآتلانتیکی به یک ساختار جهانی تبدیل شده است.

روسیه بارها به ناتو و ایالات متحده در مورد توسعه طلبی ناتو در اروپا، به ویژه در نزدیکی مرزهای خود، هشدار داده است. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/.




این را به صفحه اول پیشنهاد دهید